Zahraničí

Lavina v Alpách vydala druhé tělo, dva lidé se stále pohřešují

Lavina v Alpách vydala druhé tělo, dva lidé se stále pohřešují
Zdroj: Police Valais

Neustálé sněžení a silný vítr komplikují hledání posledních dvou lidí, kteří se pohřešují po pádu laviny ve švýcarském kantonu Valais. Záchranářům se již podařilo najít těla dvou mladých Francouzů (†20, †25), dva lidé stále zůstávají pohřbeni pod sněhem.

Lavina se utrhla ve švýcarském regionu Vallon d'Arby a strhla celkem šest lidí. Dva z nich měli ohromné štěstí a ze sněhové pasti se dostali bez pomoci záchranářů. Další čtyři lidé zůstali uvězněni pod ohromnou vrstvou sněhu.

Po zmizelých lidech se začalo okamžitě pátrat, do akce se zapojilo ohromné množství lidí včetně psovodů se speciálně vycvičenými psy, záchranáři vyslali vrtulníky. Bojovalo se o každou minutu, šance na přežití v lavině ale s prodlužující se dobou strmě klesá.

Ještě ten večer se podařilo najít tělo prvního z pohřešovaných, byl jím teprve dvacetiletý mladík. Záchranáři pátrali až do pozdních nočních hodin, akce byla odvolána až ve 3:30.

Záchranáři se na místo vrátili následující ráno v devět hodin. Krátce na to bylo podle policejní zprávy nalezeno druhé tělo dvacetipětiletého Francouze. Jejich těla ležela v hloubce přibližně šesti metrů.

Související obsah

I přes neustálé sněžení a silný vítr záchranáři nepřestávali hledat. Stále se totiž nenašel Švýcar (57) a další Francouz (32), pátrání po nich bylo odvoláno až k večeru. Policisté zatím o dalším pátrání neinformovali, v oblasti ale panují velmi nepříznivé podmínky a do nebezpečí by se mohli dostat samotní záchranáři.
 

klma, TN.cz

K tématu Zahraničí

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz