Týrání

Další útok na zvíře! Muž utýral psa, byt přítelkyně zničil čistidlem!

Další útok na zvíře! Muž utýral psa, byt přítelkyně zničil čistidlem!
Zdroj: Thinkstockphotos

V jediný den přišla žena z Příbrami o velkou část svého oblečení, elektroniky a hlavně o milovaného psa. O vše jí měl připravit hrozivým způsobem její přítel poté, co byl propuštěn ze zdravotnického zařízení.

Oblečení postříkané chemikálií, zničená elektronika, mrtvý pes. Takové jsou strašlivé následky řádění muže, kterému nyní hrozí až tři roky za mřížemi kvůli týrání zvířat a poškození cizí věcí.

K incidentu mělo dojít v úterý navečer. "Na tísňové lince 158 jsme přijali oznámení od ženy, že jí měl přítel usmrtit psa a poničit elektronické zařízení a oblečení - to měl postříkat savem," vysvětlila bližší okolnosti útoku policejní mluvčí Monika Schindlová.

Příčiny úmrtí psa policie šetří, bude provedena pitva. Podle vyšetřovatelů ale vše nasvědčuje tomu, že zvíře zemřelo bolestivou smrtí. "Podle zjištěných zkušeností to vypadá, že to mělo být surovým a trýznivým způsobem," dodala mluvčí.

Související obsah

Muž je nyní v blíže nespecifikovaném zdravotnickém zařízení. Podle ženy, která napadenou majitelku bytu zná, byl z jednoho takového zařízení propuštěn už začátkem týdne. "Pustili ho z nemocnice, i když byl agresivní a evidentně nemocný," nešetřila kritikou žena.

Škoda v bytě byla předběžně vyčíslena na 16 tisíc korun, horší jsou ale psychické následky pro majitelku. Když mluvila s TN.cz, stěží zadržovala slzy. Za týrání je trestní sazba šest měsíců až tři roky za mřížemi.

lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz