Sebevrah

Aktivista se oběsil v holandském parlamentu, politici ho zachránili!

Pořádný rozruch dnes v holandském parlamentu způsobil starší muž (65), který se přímo při jednání pokusil oběsit. Tomu však zabránili duchapřítomní poslanci, kteří muže zachránili. Později se zjistilo, že se jednalo o aktivistu, který v Holandsku usiluje o legalizaci marihuany.

Celý incident se odehrál při projevu lidoveckého poslance Arno Rutteho. Aktivista si v horní části galerie, která je přístupná veřejnosti, umotal provaz kolem krku a seskočil z ochozu.

Zákonodárci však zůstali duchapřítomní a muži sebevraždu překazili. Záchranu řídil právě Rutte přímo od řečnického pultíku. "Držte ho! Tlačte ho nahoru! Rychle," křičel poslanec podle webu DailyMail. Záchrana nakonec byla úspěšná. Poslanci pak zraněného muže předali záchranářům.

Před pokusem o sebevraždu měl muž na svém profilu na sociální síti zveřejnit vysvětlení svého činu. "Musím to udělat, abych probudil politiky," napsal. Rozrušení zákonodárci po jeho záchraně čtvrteční jednání raději odložili.

Související obsah

Holandský tisk později zjistil, že se jednalo o aktivistu, který dlouhodobě usiluje o legalizaci marihuany a hašiše. Obě drogy jsou v Holandsku na seznamu zakázaných látek. Aktivista měl dokonce v minulých týdnech na protest stanovat před budovou parlamentu. 

jva, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz