Zdraví

ŠOKUJÍCÍ ZJIŠTĚNÍ: Posun času může poškodit i vaši kůži!

ŠOKUJÍCÍ ZJIŠTĚNÍ: Posun času může poškodit i vaši kůži!
Zdroj: Profimedia

Změna času nás může pořádně potrápit. Kromě nesporné výhody delších dnů nás může dostihnout také nedostatek spánku - vyspíme se totiž o hodinu méně! Našemu tělu tato změna může dát pořádně zabrat. Časový posun nám způsobuje mnohé problémy, a to i naší pokožce.

Jako kdyby dlouhá zima nebyla už tak dostatečným trestem pro naši kůži. Mnoho z nás trpí vysušenou pokožkou z dlouhých mrazů, o její vybledlé barvě ani nemluvě. Přední dermatologové se ale shodují v dalším možném riziku, které hrozí kvůli změně času.

"Ztráta hodiny spánku nám může způsobit narušení vnitřních hodin těla, což může zrychlit proces stárnutí naší pokožky," uvádí pro deník Mirror Candice Brown, kožní lékařka z přední britské kliniky London Bridge Plastic Surgery.

Související obsah

A vysvětluje: "Naše tělo je spojeno s našimi vnitřními hodinami. Každé narušení tohoto biologického rytmu, jakkoli malé, může mít skutečný dopad na naše zdraví, zejména na naši kůži."

Změny našich vnitřních hodin mohou ovlivnit jak naše spací návyky, tak i tělesnou teplotu, srdeční frekvenci, krevní tlak, spotřebu kyslíku a hormonální sekreci. To všechno má vliv na to, jak naše kůže vypadá a funguje.

Související obsah

Naše kožní buňky mají svůj vlastní proces obnovy, která probíhá, když spíme. Ten může být touto změnou silně narušen. Proto i každý, kdo je náchylný k různým hormonálním poruchám, jako je například akné nebo ekzém, by se měl mít na pozoru. Tělu při této změně může trvat až tři dny, než se vrátí do své původní kondice.

ten, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz