Domácí

Při hraní husitské bitvy trefil muže šíp do oka. Musel na operaci

Ke zraněnému komparzistovi o víkendu vyjížděli záchranáři do Sudoměře v jižních Čechách. Při rekonstrukci jedné z nejslavnějších bitev českých dějin mu poranil oko jeden z účastníků historického festivalu.

Zraněného muže transportovali záchranáři vrtulníkem do českobudějovické nemocnice, kde se podrobil operaci oka. První pomoc mu poskytli zdravotníci hned na místě rekonstrukce historické bitvy.

Komparzistu zranil jiný účastník. Podle organizátorů se jedná o mladého muže, který zřejmě podcenil své schopnosti a neodhadl vzdálenost. Svého kolegu, který byl v tu dobu v roli jeho protivníka, zasáhl šípem do hlavy.

Šípy používané při rekonstrukci historické bitvy rozhodně nejsou ostré, ale kvůli bezpečnosti účastníků mají takzvanou kónickou korkovou koncovku.

Nicméně zranění jednoho z komparzistů bylo tak nešťastné, že mu praskla v oku dioptrická čočka, její vyndání pak vyžádalo okamžitý zákrok lékařů. Organizátoři podle svých slov jsou se zraněným mužem v kontaktu.

Související obsah

V Sudoměři se každý rok koná rekonstrukce bitvy z roku 1420, kdy Jan Žižka s hrstkou bojovníků slavně zvítězil nad vojskem johanitů a katolických šlechticů. Za dva roky od této bitvy uplyne šest set let a organizátoři plánují velké oslavy. Kvůli tomu, aby předešli podobným zraněním, prý přijmou další bezpečnostní opatření.

kik, Michaela Klárová, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz