Zahraničí

Skripalova neteř promluvila o jeho stavu: Má minimální šanci!

Skripalova neteř promluvila o jeho stavu: Má minimální šanci!
Zdroj: Profimedia

Neteř dvojitého agenta Sergeje Skripala promluvila do médií o jeho stavu. Podle jejích slov stav Skripala a jeho dcery Julije skutečně není dobrý a oba mají jen minimální šanci na přežití.

"Má asi tak jednoprocentní šanci," uvedla Viktorija Skripalová pro ruskou redakci BBC. Zmínila také, že pokud by nezemřeli, ponesou si trvalé následky. Proti použité toxické látce totiž protijedy nefungují.


Skripalová dále uvedla, že o strýcově stavu zatím neřekla agentově matce. "Hlavní je ochránit babičku, aby o tom nic neslyšela."


Západní svět viní z otravy agenta a jeho dcery nervovým jeden novičok Moskvu. Řada zemí kvůli tomu vyhostila ruské diplomaty. Rusko však vinu odmítá.


Ruské ministerstvo zahraničí vyžaduje, aby Británie prošetřila, zda Skripala neotrávili její agenti. "Jestliže ruské straně nebudou předloženy přesvědčivé důkazy o opaku, budeme zvažovat, že se potýkáme s pokusem o vraždu našich občanů v rámci politické provokace," zaznělo z Ruska ve středu.


Skripal byl i s dcerou otráven 4. března v centru Salisbury. Ukázalo se, že je otrávil nervový jed novičok, který byl vyvinut v Sovětském svazu. Otrávené je našli jen den poté, co z Ruska dorazila Skripalova dcera.


Skripal byl tajným ruským agentem. Po rozpadu SSSR začal pracovat pro Británii a odhalil další ruské agenty. Rusové ho však dopadli a vyměnili v roce 2010 za své agenty.

kik, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz