žádost

Pomozte s vydáním uprchlého Rusa, žádá exministr Zemana

Exministr a současný poslanec Marian Jurečka poslal na Pražský hrad dopis, v němž žádá prezidenta Miloše Zemana o pomoc v případu Rusa Olega Gubina, který uprchl z Česka. Na Silvestra měl v Praze srazit a zabít turistku.

Jurečka dopis podle fotografie, kterou vyvěsil na svůj twitterový účet, odeslal ve čtvrtek a podle oslovení svým apelem míří přímo na hlavu státu.

"Jako poslanec Parlamentu České republiky se na Vás obracím v případu vydání občana Ruské federace, Olega Gubina, který 31. 12. 2017 srazil v Praze ve Spálené ulici turistku, která svým zraněním podlehla. Pachatel navíc vozidlo řídil pod silným vlivem alkoholu," píše exministr zemědělství na Hrad.

Pokračuje, že věří, že prezident využije svých kontaktů a svého vlivu a pomůže tak vydání Gubina zpět na území Česka.


Související obsah


"Toto vydání bude možné zejména v okamžiku, kdy bude vydán i mezinárodní zatykač, který se dle veřejných informací připravuje, aby mohl být pachatel řádně souzen poté, co opustil v rozporu s podmínkami kauce území ČR. Předem děkuji za vaši aktivitu v této záležitosti," píše prezidentovi poslanec.


Zdroj: Twitter

Jurečka sepsání a odeslání dopisu avizoval už před několika dny. "Předpokládám, že prezident republiky i v tomto případě využije svých nadstandartních kontaktů v Ruské federaci a pomůže, aby byl pachatel, občan RF, dopraven do ČR a zde řádně stíhán," napsal Jurečka.

Osudem Rusa Gubina se tento týden zabýval i soud. Obžalovaný muž však na jednání nedorazil, přišel jen jeho advokát. Ten přiznal, že jeho klient odcestoval s rodinou do zahraničí. Rus byl na svobodě díky tomu, že u soudu složil milionovou kauci.


Související obsah

Gubin je tak stíhán jako uprchlý a bude na něj vydán zatykač. Tragická nehoda se stala na Silvestra v centru Prahy, kde muž svým vozem srazil mladou turistku z Kolumbie. Žena následkům zranění na místě podlehla. V současné době je tak obžalován z usmrcení z nedbalosti. Za to mu hrozí maximálně 8 let vězení. 

Uvažuje se však i o překvalifikování na úmyslné obecné ohrožení s následkem smrti, za které už je sazba ve výši 12 až 20 let nebo i výjimečný trest.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz