Píseň

Učitel ze Sušice boří internet! Videoklip nazpíval a nahrál s žáky

Učitel ze Sušice boří internet! Videoklip nazpíval a nahrál s žáky
Zdroj: YouTube.com

Učitel ze základní školy v Sušici Pavel Horejš natočil se svou třídou profesionální hudební videoklip. Pedagog, který se snaží prosadit jako zpěvák, přišel na zajímavý nápad během hodiny hudební výchovy. Svým žákům chtěl ukázat, kolik úsilí za vytvořením klipu stojí.

Horejš pro tuto příležitost složil píseň s příhodným názvem "Učitel". Zpěvák v ní vtipně naráží na současné problémy českého školství, jako je platové ohodnocení nebo společenské vnímání jeho profese.

Na neobvyklý nápad přišel v hodině hudební výchovy. "Tehdy zjistil, jaký mají děti neuvěřitelný přehled o youtuberech, videoklipech, ale zároveň jim uniká, kolik práce a úsilí za tím stojí," řekla jeho přítelkyně Lenka Končalová. Učitel se rozhodl, že jim celé natáčení názorně ukáže.

Pedagog si tak vypůjčil auto, dron a povolal natáčecí štáb. Ve videoklipu, který se odehrává v prostorách základní školy v Sušici, spolu s učitelem vystupují žáci jeho 7.B, ve které dělá třídního učitele.

Videoklip následně nahrál na internet, kde se začal rychle šířit. Inspiraci ve svém pracovním prostředí však učitel nehledal poprvé. Mezi jeho další hity patří například píseň Stíny vestibulu.


ČTĚTE TAKÉ:

Jaké dovednosti by dítě mělo umět na prvním stupni?
Odhalte včas (ne)schopného učitele!

jva, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Píseň

Důležité Události

Píše se na Deník.cz