Počasí

Na Česko udeří silný vítr! Může rozfoukat čarodějné ohně

Meteorologové varují před silným větrem, který by měl zasáhnout téměř celé území. V Praze a v Jihomoravském krají hrozí také nebezpečí požárů. Riziko ještě zvyšují "čarodějnické" oslavy, které budou v pondělí po republice probíhat.

Výstraha před požáry platí pro Prahu a Jihomoravský kraj od nedělního dopoledne až do odvolání. Zároveň vydali meteorologové varování před silným větrem, které se týká většiny území od pondělní 9. hodiny do odpoledne či večera.

Vítr podle předpovědi zasáhne Prahu, Středočeský, Liberecký a Ústecký kraj, poté se studená fronta přesune na východ republiky. Až do večera pak platí výstraha pro Pardubický, Královéhradecký, Jihomoravský, Zlínský, Olomoucký, Moravskoslezský kraj a Vysočinu.

Během pondělka by mohl vítr nabrat v nárazech až rychlost 70 kilometrů v hodině. "Večer bude vítr na celé území slábnout. Zejména na Moravě, ve Slezsku a ve východních Čechách se mohou v souvislosti s přechodem fronty místy objevit i bouřky," uvádí Český hydrometeorologický ústav.

Související obsah

Silný vítr bude nebezpečný i proto, že kvůli dlouhodobě teplému počasí panuje na území Česka zvýšené nebezpečí požárů. "V pondělí bude riziko vzniku požárů výrazně zvyšovat čerstvý až silný vítr a zvýšené množství ohňů spojené s tradičním pálením
čarodějnic," píše ČHMÚ.

Meteorologové doporučují zajistit okna a dveře, odstranit nebo upevnit volně uložené předměty a zabezpečit skleníky či různé stroje. Při řízení auta dbejte zvýšené opatrnosti, poryvy mohou ztížit jeho ovladatelnost. Na horách omezte túry a nevydávejte se na hřebeny.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

HURÁ NA KOŠŤATA: Pálení čarodějnic se blíží! Co o něm možná nevíte?

epa, TN.cz

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz