Oheň

Zkažené čarodějnice: Na Vysočině řádil žhář, zapaloval vatry

V pondělí nás čeká filipojakubská noc, a tedy oslava jara a pálení čarodějnic. Ve třech obcích na Vysočině, ale budou asi bez ohňů - někdo jim tam totiž připravené vatry zapálil už v noci na dnešek.

Mnohahodinová práce a úsilí bylo zbytečné. Místo několikametrových hranic připravených na večerní pálení čarodějnic mají hned ve třech vesnicích na pomezí Jihlavska a Třebíčska jen doutnající spáleniště. Někdo je úmyslně zapálil. Tamní obyvatelé jsou naštvaní.

"Jako první přišli o vatru ve čtvrt na jedenáct v Šašovicích. "Není to slušný," zlobí se místní. "Tady je hromada mladších lidí, kteří by s ním asi zatočili," jsou přesvědčení Šašovičtí.

Krátce po půl jedné začala hořet vatra také v Nové Říši. "Maká na tom plno lidí a někdo jim akorát zmaří práci," smutní obyvatelé obce. "Jak ty lidi můžou být tak zlí, že to podpálí?" nechápou v Nové Říši.

Související obsah

A krátce před jednou v noci se žhář nebo žháři vyřádili také v Předíně. Tam se ale obyvatelé už rozhodli, že si oslavu nenechají zkazit a do večera připraví vatru jinou.

Podle lidí z vesnic je za zapalováním hranic řevnivost mezi sousedními obcemi - k podobným útokům už tu totiž prý kdysi docházelo.

vbo, David Pik, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz