Počasí

Léto dorazilo v předstihu, třicítka padla na čtyřech místech!

Léto dorazilo v předstihu, třicítka padla na čtyřech místech!
Zdroj: Thinkstockphotos

Astronomické léto začíná sice přibližně až za měsíc a půl, ale do části Česka dorazilo už dnes. Na čtyřech stanicích na severovýchodě republiky totiž padla tropická třicítka. Na západě ČR přitom bylo o poznání chladněji.

"I přes extrémně teplé dny v dubnu dosud tropická třicítka odolávala. Dnes byla již pokořena na čtyřech stanicích na severovýchodě našeho území, kam proudil velmi teplý vzduch," uvedl meteorolog Martin Tomáš z ČHMÚ.

Nejtepleji bylo v Karviné, kde teploměr ukázal 30,6 stupně, v Lučině to bylo o desetinu méně. V Ostravě-Porubě bylo 30,2 °C a v Ropicích rovných třicet stupňů.

Naopak na západě republiky byly teploty o poznání nižší, jen kolem šestnácti stupňů.

Související obsah

"Teplotní rekordy padaly téměř výhradně na Moravě a ve Slezsku, výjimkou byl teplotní rekord na stanici Jevíčko na jihovýchodě Pardubického kraje. Celkem bylo pro dnešní den překonáno 27 teplotních rekordů (dosud většinou z roku 2002) ze 147 stanic měřících alespoň 30 let," doplnil meteorolog.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Počasí

Důležité Události

Krátká zpráva

Francouzský velvyslanec se vrátí do Washingtonu

Velvyslanec Francie se vrátí do Spojených států. Telefonický rozhovor mezi prezidenty Joe Bidenem a Emmanuelem Macronem zmírnil napětí mezi zeměmi poté, co Američané připravili Francouze o miliardovou zakázku na dodávku ponorek pro Austrálii, aniž by svého tradičního spojence předem informovaly.

Krátká zpráva

USA zdvojnásobí dar covidových vakcín chudším zemím na miliardu

Spojené státy zdvojnásobí počet covidových vakcín, které daruje chudším zemím, na více než miliardu, oznámil prezident Joe Biden. K naočkování populace v rozvojových zemích je podle odborníků potřeba pět až šest miliard dávek.

Píše se na Deník.cz