Ján Kuciak

Slováci v ulicích vzpomínali na Kuciaka, v sobotu měl mít svatbu!

Celkem ve 25 slovenských městech opět vyšli do ulic demonstranti. V rámci protestů s názvem "Za slušné Slovensko" volali po svobodě médií, zodpovědnosti a nezávislosti policistů, soudců a dalších úřadů. Pochody se konají v předvečer dne, na který měli naplánovanou svatbu zavražděný novinář Kuciak a jeho přítelkyně.

Protestů se zúčastnily desetitisíce lidí. Demonstrance se kromě vyšetření únorové vraždy Jána Kuciaka a jeho snoubenky, která rozpoutala politickou krizi v zemi, týkaly i otevřené kritiky vedení veřejnoprávního rozhlasu a televize.

Mediální skandál rozpoutal vyhazov několik redaktorů, za které se později postavilo na 200 jejich novinářských kolegů. Ti zároveň v petici označili postup vedení za normalizační čistky.

Demonstrace se na Slovensku konaly v předvečer plánované svatby zavražděného novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky Martiny Kušnírové. Mladý pár si měl říct své ano v sobotu 5. května.

Související obsah

Prokuratura o bližších podrobnostech kolem Kuciakovy vraždy dále mlčí, podle některých zdrojů ale okolnosti případu naznačují, že šlo o vraždu na objednávku. Vyšetřovatelé ale nepotvrdili dřívější informace, že policie má k dispozici kamerový záznam s možným vrahem.

jva, tn.cz / TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz