J&T

J&T dosadila své lidi do vedení dceřinných firem patřících CEFC

J&T dosadila své lidi do vedení dceřinných firem patřících CEFC
Zdroj: Profimedia

Spor mezi česko-slovenskou skupinou J&T a evropskou pobočkou čínské firmy CEFC pokračuje. J&T na konci minulého týdne převzala nejprve vedení CEFC Europe a posléze dosadila "své" lidi i do dalších firem, které pod čínský koncern spadají.

Ve čtvrtek převzal řízení CEFC Europe za J&T Dušan Palcr, který je mimo jiné šéfem dozorčí rady fotbalové Sparty. Nejprve firmu přestěhoval do kanceláří, ke kterým má přístup, píší pondělní Hospodářské noviny.

Následně odvolal stávající představenstvo CEFC Europe, včetně bývalého významného politika ČSSD Jaroslava Tvrdíka. Jenže to byl teprve začátek.

"Palcr následně v čistkách pokračoval, a to v dceřiných firmách CEFC Europe. A převážně v těch, v nichž jsou cenné nemovitosti. Vyměnil a dosadil sebe nebo dalšího z manažerů J&T Petera Kubíka do vedení kancelářského projektu Florentinum, hotelu Mandarin Oriental, budovy bývalé Živnobanky v ulici Na Příkopě či do fondu Tradiční čínské medicíny," píše deník.

Kromě toho se Palcr jmenoval členem představenstva společnosti Stadion Eden, jež stejnojmenný sportovní stánek provozuje. "Do vedení jejího vlastníka, společnosti Eden Arena, ale podle obchodního rejstříku nesáhl. Stejně tak zatím nezasahoval do fotbalové Slavie, strojíren Žďas, Pivovarů Lobkowicz, cestovky Canaria Travel či hotelu Le Palais," doplnily Hospodářské noviny.

I přes tato "nepřátelská převzetí" jednání mezi J&T a Číňany nadále pokračují. V Praze je vyjednávací tým čínského státního kolosu CITIC Group, který by měl dluh CEFC vůči J&T ve výši 450 milionů eur převzít. Zatím ovšem není jasné, kdy a zda vůbec se podaří spory mezi firmami vyřešit bez soudních tahanic.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz