Fotbal

Situace CEFC se nás nijak nedotýká, zní z tábora Slavie

Situace CEFC se nás nijak nedotýká, zní z tábora Slavie
Zdroj: tn.cz / profimedia.cz

Když ve středu prosákla na veřejnost informace, že známá finanční skupina J&T rozmetala vedení evropské pobočky společnosti CEFC, vlastníka fotbalové Slavie, vzbudilo to poprask. Klub z Edenu ale tvrdí, že se ho neutěšená situace kolem svého majitele (zatím) nijak nedotýká.

Strach z nejisté budoucnosti? Údajně nic takového. Hráče Slavie prý rozvířená situace kolem majitele klubu CEFC zatím nijak nezasáhla. 

Aspoň to tvrdí mluvčí klubu Michal Býček. "Slavia normálně funguje. Připravujeme se na důležitý sobotní zápas a závěr sezony. Situace se nás nijak nedotýká," prohlásil Býček pro ČTK. 

Čínská společnost CEFC se dostala do závažných problémů kvůli nesplacené půjčce ve výši 11,5 miliard korun, kterou jí poskytla J&T. Ta kvůli nedodržení termínu splatnosti využila svého práva vyplývajícího z dobře uzavřené smlouvy a odvolala celé vedení CEFC Group (Europe) Company včetně Jaroslava Tvrdíka.

Ten ale tvrdí, že půjčku je připraven splatit čínský konglomerát CITIC Group, jenže J&T prý odmítá platbu převzít. Druhá strana to však ústy spolumajitele firmy Patrika Tkáče rezolutně odmítá.


Jak celá věc dopadne a kdo má vlastně pravdu, není zatím z dostupných informací jasné. Minimálně fanouškům Slavie však tento spor na klidu určitě nepřidává...

fre, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události