Domácí

500 milionů jako úplatek. Absurdní, hájí se kancléř Mynář

500 milionů jako úplatek. Absurdní, hájí se kancléř Mynář
Zdroj: TV Nova

Podle informací Seznam Zprávy měl hradní kancléř Vratislav Mynář přislíbeno 500 milionů korun za zprostředkování prodeje hlubinného dolu na Opavsku. Hradní kancléř to považuje za absurdní.

Obchod se měl týkat břidličného Dolu Radim ve Svatoňovicích v Moravskoslezském kraji, jehož majitelem je podnikatel a někdejší Mynářův obchodní spolupracovník Radim Masný. Seznam Zprávy uvádí, že měl kancléř přislíbeno 500 milionů korun za zprostředkování jeho prodeje.

"Důrazně odmítám, že bych měl mít v případě realizace transakce jakýkoliv osobní prospěch či dokonce majetkový podíl v projektu Dolu Radim ve výši 500 miliónů Kč, resp. 230 miliónů Kč, ať již přímo či zprostředkovaně,“ brání se kancléř Mynář.

Související obsah

Podle Mynáře bylo jeho angažování v obchodu pouhou podporou českých podnikatelů, tak jak mu to ukládá jeho funkce kancléře.

"Jako vedoucí Kanceláře prezidenta republiky mám za úkol od prezidenta republiky konkrétní naplnění jeho politického zadání cestou podpory českých podnikatelů a zahraničních investorů vstupujících do České republiky,“ vysvětluje Mynář.

Související obsah

Zájem o koupi dolu měla nejdříve čínská společnost CEFC a později další čínská firma CITIC. Obě firmy ale po vypracovaném auditu od nákupu dolu odstoupily. Masný nakonec důl prodal jiné společnosti.

"Je úplně absurdní, že jsem obviňován z budoucího prospěchu z investice, která nikdy nebyla zrealizována,“ dodává Mynář.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz