Základní škola

Neštěstí při tělocviku: Děti běhaly, jeden z žáků zkolaboval a zemřel!

Tragicky skončila úterní hodina tělocviku na Základní škole ve Spišské Nové Vsi. Žáci museli běhat, když jeden náhle zkolaboval. Učitelé ani záchranáři chlapce (14) nedokázali oživit, na místě zemřel.

Neštěstí se stalo v ulici Ing. O. Kožucha během hodiny tělocviku. Všichni žáci museli v rámci testování tělesné zdatnosti kromě jiného běhat, právě při této disciplíně se ale jednomu z chlapců udělalo zle, informují tvnoviny.sk.

Související obsah

A událost skončila nejhůř, jak mohla. Chlapec si na hřišti lehl na zem, zkolaboval. O jeho život začali bojovat učitelé, na místo okamžitě vyrazili i záchranáři, dítě ale bohužel oživit nedokázali.

Podle mluvčí záchranářů Kataríny Načiniakové se tragédie stala před půl dvanáctou. "Naše posádka byla přivolaná k nezletilému pacientovi, který údajně zkolaboval při sportovní aktivitě v areálu školy. Posádka hned po příjezdu začala s resuscitací. Bohužel ani po velkém úsilí našich kolegů se chlapce nepodařilo oživit. Lékař musel konstatovat smrt," prohlásila.

Zdroj: TV Markíza

Jestli čtrnáctiletého chlapce zabilo vyčerpání, horko, nebo jeho zhoršený zdravotní stav, nyní budou zjišťovat vyšetřovatelé. "Po dohodě s rodiči nebudeme o této události poskytovat žádné informace," řekl pouze ředitel školy Bohuslav Val'ko, který hodinu tělocviku vedl.

U školy už visí černá vlajka, která je pro mnohé žáky i učitele symbolem nejčernějšího dne v historii této školy.

lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz