Umělkyně

Malířku Míšu (†35) zabila krutá nemoc. Zůstal po ní malý synek

Malířku Míšu (†35) zabila krutá nemoc. Zůstal po ní malý synek
Zdroj: facebook

Smutnou zprávu zveřejnila Galerie hlavního města Praha. Jedna z nejvýraznějších umělkyň své generace Michaela Maupicová po těžké nemoci zemřela. Bylo jí jen 35 let.

Další mladý život předčasně vyhasl. O úmrtí mladé umělkyně informoval kurátor a historik umění Petr Vaňous. "Pro ty, kdo ji znali, je to těžká osobní ztráta. Nepochopitelně prázdné místo v prostoru. Pro českou uměleckou scénu je předčasný skon nadaného umělce, tvůrčí a vitální osobnosti, optimistické ve své skepsi a skeptické ve svém optimismu, vždy nenahraditelnou ztrátou," uvedl.

Maupicová se narodila v roce 1982 v Příbrami. Absolvovala pražskou Akademii výtvarných umění, nejprve ateliér Kresby prof. Jitky Svobodové a později Intermediální školu prof. Milana Knížáka. Na umělecké scéně se pravidelně pohybovala od roku 2004 a její práce byly součástí významných výstavních projektů. Její díla jsou zařazena v důležitých státních a soukromých sbírkách.

Související obsah

Kreslířka, malířka s přesahem k objektu, instalaci a novým médiím si podle Vaňouse za dobu svého působení vypracovala osobitý výtvarný projev. "Kresby Michaela Maupicové představují živelně se množící, neklidný, všepohlcující ornament, někdy ukázněný do symetrických soustav, jinde utíkající a rozlévající se náhodně po formátu i mimo něj, nebo expandující přímo do prostoru," popsal kurátor.

Po Michaele zůstal doma ani ne čtyřletý syn. "Míšo, nezapomeneme. V našich srdcích zůstáváš jako skvělý člověk a tvůrčí osobnost, s kterou byla radost spolupracovat," vzkázali zaměstnanci Galerie hlavního města Praha.

mom, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz