Zahraničí

Přeplněná loď na Sumatře šla ke dnu, stále se pohřešuje 192 lidí!

Záchranáři stále pátrají po 192 lidech, kteří se ztratili po potopení indonéského trajektu, který se v pondělí potopil při přejezdu jezera Toba na Sumatře. Zatím se podařilo zachránit pouze 18 lidí, tři úmrtí už potvrdily úřady.

V pondělí se v na jezeře Toba, které je na severu ostrova Sumatra, potopil ohromný trajekt, který na své palubě měl mnohem více lidí, než dovolovala jeho kapacita. Pohřešuje se 192 lidí.

Ačkoliv již uběhla kritická doba pro záchranu přeživších, záchranáři stále pátrají. Podle agentury Enex byla potvrzena tři úmrtí, zachránit se bezprostředně po incidentu podařilo jen 18 přeživších.

Loď se potopila kvůli vysokým vlnám, ačkoliv na záchranných operacích spolupracuje hned několik agentur, situaci výrazně komplikuje špatné počasí a mizerná viditelnost, uvádí portál CNN. Pátrání po potopeném trajektu by mělo pokračovat až do neděle.

Související obsah

Pátrání provází i problémy. Ve středu večer se skupina příbuzných pohřešovaných lidí pokusila zmocnit se jedné z vládních lodí, aby uspíšili pátrání, protože byli nespokojeni s reakcí úřadů, které vinili z plýtvání časem.
 

klma, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz