Smrt

Adam (14) zemřel při tělocviku: Pitva prozradila, co se mu stalo!

Adam (14) zemřel při tělocviku: Pitva prozradila, co se mu stalo!
Zdroj: TV Markíza

Zdrcení rodiče čtrnáctiletého Adama už ví, proč jejich syn v polovině června náhle zkolaboval a zemřel během hodiny tělocviku na Základní škole ve slovenské Spišské Nové Vsi. Podle výsledků pitvy byla příčinou smrti vrozená nemoc chlapce, o které příbuzní nevěděli.

K tragédii došlo v polovině června na Základní škole Ing. O. Kožucha. Děti zrovna v rámci testování tělesné zdatnosti běhaly, když jeden z chlapců zkolaboval. Učitelé i přivolaní záchranáři se ho pokoušeli oživit, bohužel marně. Čtrnáctiletý Adam na místě zemřel.

Nikdo si nedokázal vysvětlit, co se stalo. Učitelé pak přemýšleli, jestli chyba není na jejich straně. Ve hře byla mimo jiné i verze, že se chlapci udělalo zle kvůli horku, to ale pitva vyvrátila.

Její výsledky zveřejnili rodiče zemřelého Adama s tím, že není důvod, aby se učitelé trápili jeho smrtí. Chlapec měl totiž vrozenou vývojovou vadu - koarktaci (zúžení) aorty. Ta má za následek nedostatečné prokrvení těla. V případě Adama skončila smrtí.

Související obsah

"Nevěděli jsme o synově nemoci, protože doposud neměl žádné příznaky, které by naznačovaly vážnější problém. Zároveň je pro nás útěchou vědomí, že naše milované dítě se netrápilo," řekla maminka chlapce pro portál pluska.sk.

Odchod syna rodinu zasáhl. "Byl to pro nás šok, ráno jsme Adámka vyprovodili zdravého a po pár hodinách vidíme ležet jeho bezvládné tělo na hřišti. Kladli jsme si hodně otázek... Trápili jsme se, jestli jsme něco nezanedbali," dodala.

Ani učitelé podle nich výčitky mít nemusí. "Věříme, že udělali maximum pro Adámkovu záchranu. Jestli máme být upřímní, kdyby se to stalo nám, například během rodinné vysokohorské túry, vyrovnávali bychom se s tím mnohem hůř," vysvětlila L'udmila.

Protože jsou rodiče věřící, je pro ně útěchou, že chlapec odešel do nebe. Stále na něj ale myslí. "Vzpomínáme na něj s láskou a velkou vděčností za všechno, čím obohatil naše životy. Děkujeme mu za 14 krásných let, co jsme s ním mohli prožít. Určitě na něj nikdy nezapomeneme," prohlásili.

Podívejte se na reportáž:

lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz