Náklady

České děti pijí alkohol a berou drogy. Náklady na léčbu rostou

České děti pijí alkohol a berou drogy. Náklady na léčbu rostou
Zdroj: Profimedia

Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP) zveřejnila statistiku, která jistě nepotěší rodiče dospívajících dětí. Loni totiž stouply náklady na léčbu dětí, které měly problémy s alkoholem či drogami. Navíc nezletilých opilců a narkomanů oproti roku 2016 přibylo.

"Psychické problémy, které dětem a mládeži ve věku do 18 let způsobil alkohol a drogy, stály loni VZP více než 14,5 milionu korun. To je o 2,5 procenta více než v roce 2016," oznámil mluvčí největší zdravotní pojišťovny u nás Oldřich Tichý.

Narostl i počet dětských pacientů, kteří kvůli alkoholu či drogám skončili v péči lékařů - v roce 2016 jich bylo 1194, loni 1272, tedy o necelých sedm procent víc.

"Ve více než polovině případů, kdy loni děti a mládež skončili kvůli návykovým látkám v péči lékařů, byl příčinou problémů alkohol. Na dalších místech skončily marihuana a pervitin," upřesnil Tichý.

Ten zároveň upozornil, že vzhledem k brzkému startu letních prázdnin mají děti mnohem víc volného času, což může svádět k různým nebezpečným experimentům.

pez, TN.cz

K tématu Náklady

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz