řezník

Válka o maso. Ochraňte nás před vegany, prosí francouzští řezníci

Válka o maso. Ochraňte nás před vegany, prosí francouzští řezníci
Zdroj: Mediafax

Francouzští řezníci poslali vládě oficiální dopis, v němž požadují policejní ochranu před militantními vegany. Oborová organizace tvrdí, že nesmlouvaví vegani například ničí jejich řeznictví.

Francouzská federace řezníků napsala ministrovi vnitra, že agresivní vegani házejí na řeznictví kameny, ničí výlohy, stříkají po obchodech falešnou krev nebo poškozují provozovny graffiti.

Šéf řeznického sdružení  Jean-François Guihard tvrdí, že podobné útoky jsou druhem terorismu a že média podporují veganskou kulturu, čímž ohrožují bezpečí řezníků, uvádí britský Independent.

"Tito lidé zasývají teror a jejich cílem je, aby zmizela celá jedna část francouzské kultury," napsal doslova Guihard. Federace, která sdružuje 18 tisíc řezníků, se domnívá, že vegani se snaží svůj životní styl a ideologii vnutit většinové společnosti.

Související obsah

"Spoléháme na podporu celé vlády, aby toto slovní, fyzické a morální násilí skončilo co nejrychleji," uvádí se také v oficiálním dopise.

Guihard prý nechce, aby před každým řeznictvím stál policista či četník, ale stát prý o skupinách militantních vegetariánů ví a musí proti nim zakročit.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz