štěnice

Ať tě blechy koušou celou noc? Ve vagonech ČD se objevily štěnice

Ať tě blechy koušou celou noc? Ve vagonech ČD se objevily štěnice
Zdroj: tn.cz / profimedia.cz

České dráhy řeší hodně nepříjemný problém. Průvodčí totiž v lehátkových vozech na mezinárodní lince z Prahy do Budapešti objevili štěnice.

Společnost nechala zasažené vagony okamžitě odstavit, rozebrat a vystříkat. A dezinsekce se preventivně týká i dalších vozů, celkem asi 25 vagonů.

Jak upozorňuje páteční MF DNES, pro České dráhy to není první podobný problém. Štěnice totiž před sedmi lety zamořily i vagony jezdící do Polska. Na ČD už se nyní obracejí první cestující, které paraziti nyní pokousali.

Firma JLV, která pro dráhy provoz těchto vagonů zajišťuje, přiznává štěnice ve třech vozech, železničáři ovšem počet problémových vagonů udávají osmkrát vyšší.

Související obsah

"Vozy byly okamžitě odstaveny, rozebrány včetně klimatizaci, elektroinstalace a topení. Po důkladné dezinsekci byly vozy zhruba měsíc odstaveny, abychom měli jistotu, že byla zničena všechna vývojová stádia štěnic," cituje deník náměstka JLV Jana Kratěnu.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Dálnici D5 uzavřela nehoda 3 nákladních vozidel

Dálnici D5 ve směru Praha – Rozvadov uzavřela v pondělí nad ránem na 37. kilometru dopravní nehoda 3 nákladních vozidel. Podle informací z Centra dopravních nehod Policie České republiky došlo při srážce ke zranění osob a provoz na dálnici byl v místě nehody zastaven. Zrušení dopravního omezení se podle předpokladu PČR očekává kolem desáté hodiny dopoledne.

Krátká zpráva

Zemřel bývalý senátor a prezidentský kandidát Bob Dole

Ve věku 98 let zemřel bývalý republikánský senátor a prezidentský kandidát Bob Dole. Poprvé byl zvolen do Kongresu v roce 1960 a sloužil ve Sněmovně reprezentantů USA až do roku 1969. Poté se přesunul do Senátu, kde zastupoval Kansas téměř tři desetiletí. Ve své kariéře třikrát kandidoval na prezidenta, na třetí pokus vyhrál republikánskou nominaci, ale v roce 1996 prohrál volby s Billem Clintonem.

Píše se na Deník.cz