Pes

Fenka Milly má 49 klonů! Takhle vypadá nejmenší pes na světě

Fenka Milly má 49 klonů! Takhle vypadá nejmenší pes na světě
Zdroj: Profimedia / facebook

Fenka jménem Miracle Milly (Zázračná Milly) drží hned dva rekordy. S pouhými deseti centimetry je nejmenším psem na světě. A kvůli své velikosti (nebo spíš malosti) teď také nejčastěji klonovaným. Milly má totiž už 49 dvojníků.

Milly se stala senzací hned po svém narození. Svět obletěly její roztomilé fotky. Fenka totiž měří jen deset centimetrů a váží asi tolik, co větší jablko. To jí zajistilo zápis v Guinnessově knize rekordů coby nejmenšímu psovi na světě.

A po šesti letech dosáhla Milly dalšího rekordu, stala se nejklonovanějším zvířetem. Vědci se ji snaží napodobit tak, aby i její dvojníci měli stejnou velikost. V průběhu let vytvořili už 49 Millyiných klonů, píše portál Daily Mail.

 

Při jejím narození si přitom veterináři mysleli, že nepřežije. Vážila jen jednu unci (asi 28 gramů) a vešla se do polévkové lžíce. Její majitelka Vanesa Semlerová z Kissimmee na Floridě se o ni ale skvěle starala, krmila ji kapátkem každé dvě hodiny.

Související obsah

Dnes je Milly známá po celém světě a má dokonce svoji vlastní facebbookovou stránku, kde ji sleduje asi 250 tisíc lidí. Naklonovat se ji snaží odborníci z korejského Soulu, aby zjistili, který gen za její velikostí je. V Jižní Koreji jsou malí psi populární.

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz