Kruhy v obilí

Lovci UFO bijí na poplach! Na Liberecku se objevily kruhy v obilí

Záhadologové a psychotronici mají po roční pauze opět co luštit. Na jednom poli na Liberecku se objevil obrovský grafický obrazec. Agrosymboly podle odborníků vznikají mechanicky a na vzniku se podílí většinou velká skupina lidí. Jsou ale i odpůrci této teorie, kteří si myslí, že jde o důkaz existence mimozemských civilizací.

Záhadný obrazec o rozměrech 60x40 metrů se objevil na poli v Bohdánkově na Českodubsku v Libereckém kraji. Ať už ho vytvořil kdokoli, jedná se graficky o velmi povedený a také hodně rozměrný agrosymbol.

Zatím o něm vědí jen piloti letadel startující z nedalekých Hodkovic, kteří ho vyfotili a nezapomenou sem zatočit při vyhlídkových letech, aby pobavili cestující. O poznání menší radost bude mít zřejmě majitel pole, který tím přišel o pšenici za několik tisíc korun.

Tvůrce piktogramů se ale policii v naprosté většině případů stejně nepodaří vypátrat a i to tak trochu nahrává tvůrcům spikleneckých teorií, že díla v poli jsou vzkazem mimozemských civilizací. A internet dává vzniknout mnoha skupinám, které se tomuto tématu vážně věnují.

Pokud mají pravdu, pak si na Česko museli mimozemšťané asi zasednout, protože v Mackovicích na jihu Moravy se objevil další piktogram, který ale podle záhadologů samotných není tak zdařilý, jako ten z Liberecka.

vbo, Ivan Berka, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Při požáru nemocnice v Senegalu zahynulo 11 novorozenců

Při požáru na neonatologickém oddělení nemocnice Mame Abdou Aziz Sy Dabakh ve městě Tivaouane, asi 120 km východně od hlavního města Dakaru zemřelo 11 novorozenců, oznámil ve středu bez dalších podrobností na svém Twitteru senegalský prezident Macky Sall. K podobnému incidentu došlo koncem dubna ve městě Linguere na severu země, kdy při požáru v nemocnici zemřeli čtyři novorozenci. Starosta města označil jako příčinu požáru technickou závadu na klimatizační jednotce v porodnici.

Krátká zpráva

Německo se dohodlo s USA na koupi zkapalněného plynu

Německo se dohodlo s USA na nákupu zkapalněného zemního plynu. Informaci zveřejnila tisková služba americké společnosti Sempra Energy, která uvedla, že by prodala asi 2,25 milionu tun plynu ročně.

Krátká zpráva

Zelenskyj promluví k českému parlamentu

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj by měl k českému parlamentu promluvit 15. června. Po schůzce vedení obou komor to oznámila šéfka Sněmovny Markéta Pekarová Adamová. Poslanci a senátoři si projev ukrajinského prezidenta poslechnou ve svých sídlech.

Píše se na Deník.cz