Ročenka 2019

Podivný přízrak i vzkaz z hlubin vesmíru! Největší záhady roku 2019

Podivný přízrak i vzkaz z hlubin vesmíru! Největší záhady roku 2019
Zdroj: Profimedia

Mimozemšťané, záhadné úmrtí, přízrak zachycený kamerou. Záhadné události se nevyhnuly ani roku 2019. Pojďte se podívat na přehled tajuplných jevů z České republiky i zahraničí!

Záhadný výbuch na Karvinsku


Záhadný výbuch a otřes zaznamenali lidé i seismologické přístroje na Karvinsku v noci v půlce února. "Byl jsem zrovna v Mošnově. Asi ve 21:45 jsem v dáli uviděl, jak se objevila červená koule nad obzorem. Neviděl jsem žádný meteor jen červenou kouli. Jak rychle se objevila, tak rychle zmizela. Vypadalo to jako výbuch," popsal jeden ze svědků. Podle experta se mohlo jednat o výbuch důlního plynu. Více si přečtěte zde a zde a zde.

Podívejte se na video tajemného výbuchu:


Kamera zachytila podivnou postavu


Když rodiče z amerického Michiganu našli na tváři své roční dcery fialové škrábance, podívali se na kameru, co se stalo. Přístroj v pokoji u dítěte zachytil divný přízrak, který prošel pokojem a malá holčička se dokonce postavila v postýlce a začala se rozhlížet. V domě prý dříve zahynula starší žena i její bratr. Podrobnosti najdete zde.

Podívejte se na záběry tajuplné postavy:

 

 

Související obsah


Podezřelý rosol


Podivné želatinové hrudky našel u sebe na zahradě po dešti pan Petr. "Při dnešním dešti se nám po zahradě na trávníku objevila taková zvláštní rosolovitá měkká hmota. Všude je rozesetý takový jako aspik. Není to ani sníh, ani kroupy. Prostě jako když si jdete koupit do obchodu třeba šunkový závitek v aspiku a ten aspik pak rozházíte po zahradě," popsal. Podobné případy se objevily i v zahraničí. Se záhadou si neví pořádně rady ani odborníci, mohlo by se ale jednat o zvláštní druh ledu. Více zde.


Mimozemšťané u Rokycan


Důkaz o mimozemské existenci nebo podivné umění? V polích u Rokycan se v létě objevily záhadné obrazce. Spirála, znamení ryb ze zvěrokruhu a další znak rozvířily mnoho otázek. Další podrobnosti najdete zde.


Vzkaz z jiné galaxie


Zářivě modré a zelené záblesky z vesmírných dálav upoutaly pozornost vědců z NASA. Stopy rentgenových paprsků z galaxie NGC 6946 zachytila sonda nuSTART. Podle odborníků se může jednat o černou díru nebo zvýšenou aktivitu neutronové hvězdy. Někteří laici ale jev považují za snahu o komunikaci mimozemšťanů. Více si přečtěte zde.

 

Související obsah


Hledač kovů našel tělo


Lidské tělo, které v zemi leželo 15 až 20 let, našel v říjnu v jednom z lesů na Havlíčkobrodsku hledač kovů. Kostra ležela v mělkém hrobě, byly tam zřejmě i zbytky šatů nebo obalu, v němž byla zabalená. Další podrobnosti najdete zde.

Podívejte se na reportáž TV Nova:


Podezřelá nevolnost v supermarketu


Na bolest hlavy a nevolnost si v prosinci začalo stěžovat několik pokladních v supermarketu v Plzni. Na místo zamířili policisté i hasiči a prodejnu evakuovaly. Přístroje však vevnitř nezachytily žádné toxické látky. Více o případu najdete zde.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Policisté v Torontu zastřelili muže, který byl spatřen s puškou poblíž základní školy

Policisté v Torontu během zákroku zastřelili ve čtvrtek muže, který se pohyboval s puškou poblíž základní školy v oblasti Scarborough Port Union, informuje The Guardian. Svědci řekli místním médiím, že slyšeli tři výstřely a pak viděli, jak se policie pokouší muže ve věku kolem 20 let oživit. "Policie byla konfrontována jednotlivcem a kvůli okolnostem, které následovaly, jsou nyní předmětem vyšetřování SIU (Zvláštní vyšetřovací jednotka), mám zakázáno dále diskutovat o tom, co se stalo," řekl šéf torontské policie James Ramer. Několik škol v bezprostřední blízkosti incidentu bylo uzavřeno.

Krátká zpráva

USA se chystají poskytnout Ukrajině salvové raketomety dlouhého doletu

Bidenova administrativa se chystá poskytnout Ukrajině salvové raketomety dlouhého doletu M270 MLRS a pohyblivý raketový systém HIMARS. Tyto zbraňové systémy mohou odpalovat rakety mnohem dále než kterýkoli ze systémů, které Ukrajina již má, což by mohlo být v boji s ruskými okupanty převratnou změnou. USA se přiklání k vyslání systémů jako součásti většího balíčku vojenské a bezpečnostní pomoci Ukrajině, který by podle CNN mohl být oznámen již příští týden.

Píše se na Deník.cz