Michaela Šmídová

Ovčáček prozradil, jestli je houbař a kutil. Ukázal i svoji chalupu

Jaký má vztah mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček k chalupaření, odpočine si na dovolené a kde ji tráví. I na tyto otázky odpověděl v letním interview Michaely Šmídové.

Jiří Ovčáček prozradil, že Kokořínsko miluje, má totiž velmi rád historii. Relaxem pro něj jsou ale i túry. Ani při dovolené pořádně nevypne, ani telefon.

"Můžu vám prozradit že jsem tady nachodil za ten týden 60 km, tak na tu stovku to snad dotáhnu," doufá mluvčí prezidenta. Na houby se ale do lesů nevypravuje. Prozradil, že v minulosti se houbami přiotrávil, takže je příliš nemusí.

A je Jiří Ovčáček kutil? "Tak že bych byl kutil, to bych lhal, ale starám se o zahrádku," řekl Ovčáček. Na té pěstuje hlavně trávník.

Prezident Miloš Zeman se ještě na Ovčáčkovu chalupu nepodíval. "Pan prezident o ní ví, líbí se mu a až bude někdy klid, tak určitě vyrazí se na chaloupku podívat," je přesvědčený prezidentův mluvčí.

Související obsah

Moderátorku Michaelu Šmídovou vzal na hrad Kokořín, který patří po tom pražském k jeho nejoblíbenějším. "Vřele doporučuji ten hrad navštívit. Prošel romantickou přestavbou, což bylo hodně k dobru a vypadá nádherně," láká Ovčáček.

Ovčáček prozradil, že se nerad vrací stejnou cestou a rád při procházkách dělá okruhy. Návštěvníky by pozval na svojí oblíbenou trasu. "Po té červené, po Máchově cestě, se dá projít celým kokořínským údolím. Je tady plno možností stravování a u Mělníka je nádherné koupaliště. V 17 hodin jede vlak do Prahy, není to skvělé?" ptá se prezidentův mluvčí.

Související obsah

Televizi na chalupě Ovčáček nemá, večery tráví hlavně četbou. "Některé publikace mě dokážou zabavit na celý večer. Z beletrie se dostanu maximálně k Agathě Christie," dodal a všechny na Kokořínsko pozval.

"Budu hrozně moc rád, když se diváci na Kokořínsko vrátí nebo přijedou poprvé. Opravdu si odpočinete, všechny srdečně zvu," láká.

Celý díl Letního interview, jehož hostem byl Jiří Ovčáček, najdete na portále Nova Plus
 

vbo, Michal Čoudek, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz