šikana

Kvůli šikaně školačky (7) to mezi lidmi vře! Spojili se a začali jednat

Případ šikany na prvním stupni Základní školy v Křižanově na Žďársku má pokračování. Občané a rodiče žáků sepsali otevřený dopis, ve kterém kritizují postupy vedení městyse i školy při řešení kauzy.

V Křižanově to vře. Řešení údajné šikany v družině, kdy spolužáci měli napadat sedmiletou holčičku, nadzvedlo některé obyvatele městyse ze židlí. Sepsali otevřený dopis.

"Tímto dopisem vyjadřujeme hluboký nesouhlas a dlouhodobou nespokojenost se způsoby a praktikami, které jsou prostřednictvím vedení městyse Křižanov aplikovány nejen ve vedení obce, ale nyní především ve zdejší ZŠ a MŠ,” píše se v dopise.

Na případ upozornil otec sedmileté dívky, podle kterého měli spolužáci strkat dívce hlavu do záchodu, urážet ji, zavírat na záchodě, házet brýle do záchodu, aj.

Související obsah

Při řešení šikany ředitel školy a vedoucí družinářka a zároveň místostarostka Křižanova podle výsledků vyšetřování české školní inspekce nepostupovali podle předpisů. Věc třeba neřešili se školní metodičkou prevence.

"Škola o těch věcech prokazatelně věděla, ale nedokázala se k tomu adekvátně postavit tak, aby problém vyřešila," vysvětlil náměstek Ústředního školního inspektora Ondřej Andrys.

Opoziční zastupitelé chtějí na příští středu svolat mimořádné zastupitelstvo, které by se mělo zabývat přímo kauzou okolo křižanovské základky.

"Všechno je v šetření policie," sdělila družinářka Radomíra Schmidová. Více z její výpovědi i reakci ředitele křižanovské základní školy, kteří podle školní inspekce ohledně řešení šikany pochybili, uslyšíte v Televizních novinách v 19:30.

Páteční reportáž TV Nova o šikaně:

 

David Pik/ lud, TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz