Poník

Lidi rozčílilo kreslení po ponících. Už se ví, kdo to dětem dovolil

Lidi rozčílilo kreslení po ponících. Už se ví, kdo to dětem dovolil
Zdroj: facebook.com

Westernové městečko Šiklův mlýn se omluvilo za to, že v sobotu nechalo děti malovat barvami na dva poníky. Šlo prý o spontánní rozhodnutí brigádnic, které už vedení vyhodilo. Veterinář potvrdil, že jsou zvířata v pořádku.

Fotky z rodinného festivalu ve westernovém městečku Šiklův mlýn se objevily na facebooku už v sobotu a začaly se okamžitě sdílet. Lidem se nelíbilo, že děti malují po dvou ponících, kteří nehybně stojí na místě, přestože to byly barvy na obličej.

Uživatelé v komentářích zdůrazňovali, že podobné akce děti nevedou ke správnému chování ke zvířatům - a v takovém případě už je jedno, jestli jde o nezávadné barvy, nebo ne. Šikland se teď k incidentu vyjádřil v tiskovém prohlášení.

"Za tuto chybu přebíráme zodpovědnost, i když celá situace vznikla neplánovaně a spontánně, kdy dvě brigádnice dovolily dětem hrát si u poníků s dětskými barvami na obličej," uvedli provozovatelé. Pracovnice dostaly okamžitě padáka a programový ředitel i vrchní ošetřovatel musí zaplatit pokutu.

Westernové městečko se za celou situaci omluvilo a slíbilo, že už se nikdy nebude opakovat. "Dlouhodobě dbáme na to, aby naše zvířata žila v příjemných podmínkách, která splňují veškerá legislativní kritéria," píše se ve zprávě.

Související obsah

Poníky zkontrolovali veterináři, které provozovatelé pozvali z vlastního rozhodnutí. "Písemně potvrdil, že oba poníci jsou v pořádku a v dobré kondici," sdělil areál Šikland. Incident označil za "nešťastnou chybu v organizačně vypjatém víkendu".

Podívejte se na pondělní reportáž TV Nova: 

epa, TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz