Další sporty

Potěšení i pro malé fanoušky. Do O2 areny se vrací dostihy poníků

Potěšení i pro malé fanoušky. Do O2 areny se vrací dostihy poníků
Závody poníků | Zdroj: se svolením Tomáše Holcbechera

Po třech letech návštěvníci galashow světového parkuru Global Champions Prague Playoffs uvidí v libeňské O2 areně v rámci doprovodného programu halové dostihy poníků. „Bude to opět velký adrenalin,“ slibuje show koordinátorka Veronika Šimůnková.

Dostihy poníků viděli návštěvníci Global Champions Prague Playoffs již v roce 2019 a měly u nich velký ohlas. I proto se po třech letech vrací do doprovodného programu této největší halové parkurové akce na světě. 

"V rámci zábavné show při Prague Playoffs představíme českou ekipu závodící na registrovaných shetlandských ponících. Přiblíží pravou dostihovou atmosféru na britských ostrovech, kde shetlandští poníci v doprovodných dostizích nikdy nechybí. Malí závodníci měli vždy záštitu jejího Veličenstva královny Alžběty II., která děti a shetlandské poníky aktivně podporovala," prozradila Veronika Šimůnková, která je show koordinátorkou zmiňovaného parkurového mítinku v pražské O2 areně.

V České republice takzvané „pony race“ uvedla do života v roce 2020 na popud britských chovatelů Renata Marková z hřebčína Markes, který se specializuje právě na chov shetlandských poníků. Projekt zrealizovala společně s Karolínou Markovou a Ondřejem Bláhou. Tréninky většiny dětí probíhají ve středisku stáje Unicorn ve Velké Bystřici pod vedením paní Venduly Hořínkové. 

Související obsah

Původní domovinou shetlandských poníků jsou Shetlandské ostrovy ležící severně od Skotska. Tito poníci byli na počátku spolupráce s člověkem využívání především jako soumaři, kteří přibližovali náklady do vzdálených míst ostrovů. Později začali být šlechtěni k tahu a využíváni k práci v dolech. Jejich obliba se díky bezvadnému charakteru rychle rozšířila do celého světa. Dnes jsou využíváni především při prvních kontaktech a zkušenostech dětí s koňmi.

Galashow světového parkuru Global Champions Prague Playoffs se koná v libeňské O2 areně od 17. do 20. listopadu. 

Prague Playoffs můžete sledovat na stanici Nova Sport a Voyo:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Další sporty

Důležité Události