útěk

Útěk lva a 2 tygrů má dohru! Policie zahájila trestní řízení

V pondělí jsme informovali o útěku 2 tygrů a lva z Bioparku Štít na Hradecku. Včera již policisté z obvodního oddělení Chlumce nad Cidlinou zahájili úkony trestního řízení kvůli podezření ze zločinu obecného ohrožení s trestem odnětí svobody od 3 do 8 let.

Zvířata uprchla ze svých klecí v pondělí krátce před 10 hodinou ráno. O celé události informovali policisté na svém Twitteru. Na místě zasahovalo 8 policejních hlídek, zásahová jednotka a vrtulník. Zvířata však podle informací neopustila areál parku. Kolem poledne se pak veterinářům podařilo všechny šelmy uspat.

“V současné době probíhají výslechy nejen jednotlivých zaměstnanců, ale také osob, které by k případu mohly poskytnout bližší informace,“ uvedla mluvčí Lenka Burýšková.

Související obsah

Veškeré informace policisté důkladně prověřují a rovněž zjišťují, zda se jednalo o nedbalostní nebo úmyslné jednání. V případě úmyslného jednání hrozí viníkovi trest odnětí svobody v rozsahu od 3 do 8 let.

Celým případem se zabývají kriminalisté, kteří intenzivně spolupracují jak s odborem kriminalistické techniky a expertíz Krajského ředitelství, tak se Státní veterinární správou.

ls, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz