Biopark

Tygři a lev utíkali hodiny před policisty. Potrestán nikdo nebude

Za červencový únik dvou tygrů a jednoho lva z přepravních klecí v Bioparku Štít na Královéhradecku policie stíhat nikoho nebude. V úterý to řekli vyšetřovatelé s tím, že nejde o trestný čin. Zároveň se kriminalistům nepodařilo zjistit, zda zvířata někdo pustil, nebo šlo o nedbalost.

Velké policejní manévry vyvolal v půli července únik nebezpečných šelem. Policisté nicméně v úterý zveřejnili, že případ odkládají, ačkoli existovalo podezření z trestného činu obecného ohrožení. Kriminálka se na tom shodla s Okresním státním zastupitelstvím v Hradci Králové.

Policie to odůvodňuje tím, že ačkoli se jednalo o velká bezpečnostní opatření, zvířata nebezpečná nebyla a držela se v areálu Bioparku. Jeho majitel stále tvrdí, že šelmy někdo vypustil. To ale policie nezjistila a stejně tak se nepodařilo prokázat, že se jednalo o nedbalost někoho z ošetřovatelů.

Dva tygři a lev jsou podle státní veterinární správy chovaní v přepravních klecích už tři měsíce v nevyhovujících podmínkách, nicméně majitel je nikam nepřesunul, protože, jak sám tvrdí, po celou dobu čekal na vývozní povolení do turecké zoo.

Související obsah

Řekl, že potřebné dokumenty už dva tygři mají a do deseti dnů by měli letadlem odcestovat. Lev zatím v bioparku zůstane. Chovatel zvířata zachránil před utracením z německého cirkusu a veterináři mu už udělili pokutu 30 tisíc korun za to, že dovoz šelem údajně nebyl správně nahlášený.

mom/Petr Brzek, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz