Vietnam

Další Vietnamce nechceme! Vláda zastavila příjem žádostí o vízum

Lidé z Vietnamu, kteří žádají Českou republiku o pracovní vízum, mají od včerejšího dne smůlu. Vláda totiž rozhodla o dočasném pozastavení příjmu těchto žádostí. Důvody jsou prý přetíženost českých úřadů v Hanoji a bezpečnostní rizika.

Vietnamci nemohou od včerejšího dne žádat Česko o dlouhodobý pobyt za účelem zaměstnání ani o dlouhodobé vízum za účelem podnikání. Vláda na svém středečním jednání rozhodla o dočasném pozastavení příjmu těchto žádostí.

"Důvodem pro přijetí tohoto opatření je dlouhodobě vysoký počet těchto žádostí na českém zastupitelském úřadu v Hanoji a jeho kapacitní přetížení a zároveň rizika, která mimo jiné projednala Bezpečnostní rada státu," uvedl ministr zahraničí Jan Hamáček.

Zároveň dodal, že s ohledem na početnou vietnamskou komunitu v Česku, je pro nás v tuto chvíli prioritou příjem žádostí o pobyt za účelem sloučení rodiny. Ministerstvo zahraničních věcí v návaznosti na rozhodnutí vlády vydalo patřičnou instrukci, aby Velvyslanectví ČR v Hanoji pozastavilo příjem výše uvedených žádostí s platností od 18. 7. 2018. 

Související obsah

"Požadavky zaměstnavatelů na zajištění pracovních sil ze zahraničí jsou v současné době pokryty v rámci tzv. Režimu Ukrajina, Režimu Mongolsko, Režimu Filipíny a Režimu Srbsko. Celkem se jedná o udělení 24.000 zaměstnaneckých karet v roce 2018," zdůraznilo ministerstvo.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Kráska letěla na dovolenou do Vietnamu: Teď jí hrozí POPRAVA!

Ben Cristovao boduje s novou písní: Drsně v ní kritizuje rasistické Čechy! VIDEO

mom, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz