Migrace

"V Praze by migranty zbili, žádní tam nejsou," šokoval ministr!

"V Praze by migranty zbili, žádní tam nejsou," šokoval ministr!
Zdroj: Profimedia

Nizozemský ministr zahraničí šokoval svými slovy o uprchlících ve východní Evropě. Na uzavřeném jednání prohlásil, že migranti jiné barvy pleti v Praze nebo Varšavě nejsou, protože by je místní zbili. Záznam ze setkání teď unikl do médií.

Šéf nizozemské diplomacie Stef Blok mluvil o migraci a jejím možném řešení na setkání za zavřenými dveřmi v Haagu 10. července. Záznam z jednání, který zachycuje Blokovy šokující výroky, unikl do médií až teď. Zveřejnila ho i televize Zembla.

"Země východní Evropy nikdy nebudou souhlasit s kvótami Evropské unie," prohlásil Blok. I kdyby se podařilo zástupce všech členských států přesvědčit, problém by to podle něj nevyřešilo - především kvůli přístupu tamních obyvatel.

"Rozhlédněte se kolem sebe, až budete v Praze nebo ve Varšavě. Nechodí tam vůbec žádní barevní, jsou během týdne pryč. Jinak by byli zbiti," uvedl nizozemský ministr.

Související obsah

Své společníky pak požádal, aby mu dali příklad multikulturní společnosti, která funguje, protože "on takovou nezná". Surinam Blok odmítl s tím že jde o "zhroucený stát" a zemi s "etnickými rozdíly". Singapur pak nazval "miniaturním státem" s "extrémně vybíravým postojem k migraci".

Přijímání příliš mnoha migrantů podle Bloka posouvá společnost až k jejím limitům. "Máme to pravděpodobně hluboce zakořeněné v genech... že nevycházíme dobře s lidmi, kteří jsou pro nás neznámí," sdělil Blok svou teorii.

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz