Zahraničí

Žena sbírala na floridské pláži lastury, vyfasovala vězení a pokutu

Žena sbírala na floridské pláži lastury, vyfasovala vězení a pokutu
Zdroj: Profimedia

Mnoho lidí si z dovolené u moře vozí různé mušle a ulity. To stejné chtěla udělat žena, která navštívila město Key West na Floridě. Ta posbírala větší množství nádherných lastur, problém ale byl, že v nich ještě byli živočichové. Žena byla odsouzena k 15 dnům vězení a dostala pokutu přes 11 tisíc korun.

Diana Fiscal-Gonzalezová (30) byla zadržena strážníkem z vládní agentury Florida Fish and Wildlife Conservation Commision (FWC - Floridská komise pro zachování ryb, zvěře a rostlinstva) kvůli tomu, že sbírala s dětmi schránky chráněných měkkýšů, uvádí portál BBC.

Před soudem se doznala k sebrání celkem 40 stále žijících křídlatců velikých, nevěděla totiž, že jsou chránění. Soud ji na 15 dní poslal do vězení a vyměřil jí pokutu 500 dolarů (přes 11 tisíc korun).

Před soudem se omluvila, svůj sběr schránek zdůvodnila tím, že je chtěla vyčistit a předat svým přátelům jako dárek. Na policii sběr měkkýšů ohlásil anonymní volající minulý pátek.

Související obsah

Úředníci FWC sesbírané schránky nafotili a navrátili je zpět do oceánu, podle BBC jich mnoho přežilo. Na Floridě je zakázáno sbírat pomalu se pohybující mořské hlemýždě, sběr prázdných ulit už ale trestný není.

klma, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz