Konec podnikání

Konec podnikání! Ivanka Trump propouští své zaměstnance

Konec podnikání! Ivanka Trump propouští své zaměstnance
Zdroj: Profimedia

Ivanka Trumpová končí s podnikáním v módním průmyslu. Na základě svého rozhodnutí tak propouští všechny zaměstnance. Dcera současného amerického prezidenta se chce plně věnovat práci v Bílém domě, kde zastává funkci poradce.

Podle tiskové mluvčí její rozhodnutí nesouvisí s úspěšností značky Ivanka Trump Marks LLC. Už před rokem Trumpová podnikání téměř opustila, když se stala jednou z poradkyní svého otce. Z vedení firmy sice odstoupila, avšak profit z podnikání jí i nadále zůstával.

Jak uvedla americká stanice NBC News, Trumpová zaměstnávala 18 lidí a její firma sídlila v mrakodrapu Trump Tower v New Yorku. Módní zboží nabízela celá řada předních světových řetězců jako obchodní dům Bloomingdale´s, Dilliards nebo Lord&Taylor.

Související obsah

Prodej oblečení rostl do prezidentských voleb v roce 2016. Od té doby, co se její otec stal prezidentem, se firma potýká s nízkými prodeji. Některé severoamerické řetězce dokonce přestaly značku Ivanka Trump Marks LLC prodávat s odvoláním na slabý zájem.

Ještě během Trumpovy prezidentské kampaně se rozjela na sociálních sítích iniciativa #GrabYourWallet, která vyzývala k bojkotu této značky. Značka Trumpové prodává oblečení, boty a šperky za “vyšší ceny“. Firma je však v soukromém vlastnictví, a tak nemusí zveřejňovat informace o zisku a prodeji.

ls, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz