Domácí

Skončil další dodavatel plynu a elektřiny, měl stovky klientů

Skončil další dodavatel plynu a elektřiny, měl stovky klientů
Zdroj: Getty Images

Energetická společnost Energie pro Tebe oznámila konec dodávek plynu a elektřiny, vyplývá to z informací Operátora trhu s energiemi (OTE). Firma dodávala energie stovkám klientů, ty teď skončí u dodavatele poslední instance.

Klienti Energie pro Tebe mají teď do 24. prosince urychleně šanci změnit svého dodavatele plynu. Podle dat OTE firma dodávala plyn 336 zákazníkům. V případě, že tak neučiní, bude jim přirazen dodavatel poslední instance. Pro elektřinu je to podle regionů ČEZ, E.ON a Pražská energetika. U plynu je to Innogy, Pražská plynárenská a E.ON.

"Vážení klienti, tímto Vám oznamujeme, že společnost Energie pro Tebe a. s. ukončuje možnosti dodávat zemní plyn k datu 24. 12. 2021. Od této chvíle dodávky pro Vaše odběrné místo zajišťuje dodavatel poslední instance, to znamená dominantní dodavatel ve Vašem regionu," píše společnost na svých webových stránkách.

Související obsah

​Energie pro Tebe je už několikátým dodavatelem energií, který za poslední měsíce ukončil svou činnost. V polovině prosince oznámila konec také společnost Microenergy dodávající energie samotnému Energetickému regulačnímu úřadu.

V půlce září zase otřásl energetickým trhem konec firmy Bohemia Energy, která měla více než 900 tisíc zákazníků.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz