Cestujeme bezpečně

Na letišti nemusíte trávit hodiny! Odbavit se dá levně a za pár minut

Na letišti nemusíte trávit hodiny! Odbavit se dá levně a za pár minut
Zdroj: Thinkstockphotos

Stále více Čechů cestuje na dovolenou letadlem. Samotnému odletu obvykle předchází dlouhé čekání na odbavení. Věděli jste ale, že to můžete udělat za pár minut z pohodlí domova? A na letišti pak můžete zamířit rovnou ke gatu.

Díky příznivým cenám letenek je pro lidi cesta na dovolenou letadlem stále dostupnější. Přibývá však případů, kdy si cestující neví rady s odbavením zavazadla. Většina lidí je stále zvyklá odbavit se až na letišti. Tam ke svému překvapení zjišťují, že je tato služba placená a na některých letištích dokonce nejsou přepážky klasického odbavení vůbec otevřené.

"Cestující, kteří nechávají odbavení až na letiště, se zbytečně vystavují nepříjemným situacím. Mnohdy až u přepážky zjistí, že je klasické odbavení zpoplatněno, a to až ve výši ceny letenky. V případě, že je přepážka uzavřená, nezbývá než vystát dlouhou frontu u samoodbavovacího kiosku. Pokud si cestující neudělá před odletem dostatečnou časovou rezervu, může dojít i ke zmeškání letu," říká Josef Trejbal, ředitel letenkového portálu Letuška.cz.

Odbavit si letenku on-line z pohodlí domova přitom není vůbec složité. Pokud cestujete pouze s kabinovým zavazadlem, stačí si vytisknout palubní vstupenku nebo si ji nahrát do mobilního telefonu či tabletu. Na letišti pak můžete zamířit rovnou ke gatu. V případě, že cestujete s odbaveným zavazadlem, je nutné jej předat k přepravě na přepážce tzv. Drop-Off.

Související obsah

Výhod má on-line odbavení hned několik. Kromě ušetření času si můžete vybrat sedačku, zjistit odletové časy či kdy máte nastoupit do letadla. "Letecké společnosti otevírají možnost odbavit se on-line od několika dní před odletem až po nejčastějších 24 hodin před odletem. Cestující, kteří se odbaví on-line, ušetří čas, peníze a především starosti na letišti,“ uzavírá Trejbal.

mom, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz