Dubí

Mladík se v bazénu zastal ženy, zbili ho. Voda se zbarvila jeho krví!

Mladík se v bazénu zastal ženy, zbili ho. Voda se zbarvila jeho krví!
Zdroj: Profimedia

K brutálnímu napadení mělo dojít v úterý na koupališti Plivátko v Dubí u Teplic. Podle svědků skupinka několika lidí napadla mladíka, který skončil v nemocnici. Případem už se zabývá policie.

O incidentu informoval na facebooku Petr Štefanec, který byl v osudnou chvíli na koupališti se svou manželkou a dětmi. Příběh se okamžitě začal šířit po sociálních sítích. "Otřesný zážitek mne přesvědčil o tom, že soužití majority s minoritou je už přes všechny snahy, prohlášení a další kecy nemožné," začal své vyprávění Štefanec.

Podle něj si v dětském brouzdališti v Dubí hrála skupinka dětí. "Pak jedno romské dítě, věřím, že nechtěně, začalo topit dítě takzvaně bílé. Matka bílého dítěte přiskočila, dítě, co topilo její dítě, chytla, odstrčila a zvedla svoje dítě. A tím to mělo skončit. Bohužel neskončilo," popisoval.

Matka agresivníhodítěte měla podle svědků k druhé ženě přiskočit a za doprovodu sprostých nadávek ji začala bít a tahat za vlasy. Potyčku dvou žen chtěl ukončit jeden z přihlížejících mladíků, který se napadené vydal na pomoc. "V tu chvíli už v bazénu mezi ještě pár dětmi, které nechápaly, co se děje, křičely a brečely, byli naběhlé dvě romské ženy a dalších šest romských chlapů," vypočítal Štefanec.

Související obsah

Mladíka měla skupina začít brutálně bít. Teprve když se mu Štefanec a další muži vydali na pomoc, násilí ustalo a agresoři se rozprchli. "Vidím toho kluka – krvavý, potrhaný, bez zubů, ale žije. Bazének plný jeho krve, já ruce a nohy taky od jeho krve," popsal hororovou scénu Štefanec.

Že se incident skutečně stal, potvrdila i další žena, která na koupališti v tu chvíli byla. "Do bazénku pro děti naskákalo asi devět Romů a bylo zle. Odnesl to mladý klučina, kterého odvezla sanitka, zastal se té napadené matky. Přijela městská policie, poté státní a nakonec asi zásahovka. Celkem asi 12 policistů," popsala žena na facebooku města Dubí.

Související obsah

Na místě zasahovali také záchranáři. "Mohu potvrdit odpolední zásah na koupališti v Dubí. 25letého muže jsme převezli se středně těžkými zraněními do nemocnice v Teplicích," uvedl mluvčí záchranářů Prokop Voleník. Nikoho dalšího záchranáři ošetřovat nemuseli.

Případem už se zabývá policie. "Zahájili jsme úkony trestního řízení a věc řešíme jako výtržnictví. Budeme pokračovat výslechy svědků. Nelze vyloučit, že bude kvalifikace rozšířena o ublížení na zdraví, čekáme ale na lékařskou zprávu. Rasistický podtext prozatím nevyšetřujeme," popsala pro TN.cz mluvčí policie Ludmila Světláková.

Podle Teplického deníku už město Dubí ohlásilo, že po incidentu zavede příslušná opatření. Na koupališti nainstalují bezpečnostní kameru, která bude dění v areálu monitorovat.

ČTĚTE TAKÉ:

TEST: Jste lhostejní k tomu, co se děje kolem vás?
TEST: Umíte základy SEBEOBRANY?

mom, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz