Techno

Technaři se sjíždí na Třebíčsko. Místní se připravují na 4 dny pekla

V pátek začala ohlášená několikadenní technopárty u Meziříčka na Třebíčsku. Lidé z okolních vesnic mají strach z nepořádku a hluku, které s sebou každoročně tato akce přináší. Různá opatření v okolí už kvůli tomu nachystala i policie.

Už od rána se na pomezí Jihlavska a Třebíčska sjíždějí stovky technařů. O víkendu jich v soukromém areálu mají být odhadem tisíce - hlavně z Rakouska, Německa, Francie a Itálie. Obyvatele Meziříčka, Krasonic a další vesnic z okolí čekají čtyři dny a hlavně tři bezesné noci.

"V noci je to horší než ve dne. V noci to víc duní než odpoledne," uvedl obyvatel Meziříčka. "Je to sice za kopcem, ale stejně to je slyšet," doplnil další. "Je to náročný hlavně pro starousedlíky," dodala místní z Krasonic.

Podobně to tady vypadá každý rok. Technaři blokují místní silnici a kempují i na pozemcích, kde to nemají povolené, a ničí je. Domluva s nimi moc není. "Nesouhlasím s tím, bude uježděný, znehodnocený. A to ještě nevíte, co tam nechají," říká majitel dříve poničeného pozemku.

Související obsah

I proto, aby letos byly problémy co nejmenší, přijala policie už předem mimořádná opatření. V terénu budou po celý víkend desítky policistů. "Budeme se věnovat dopravě a průjezdnosti komunikací, v noci samozřejmě porušování veřejného pořádku a rušení nočního klidu," sdělil vedoucí policista Jan Kostečka.

Navíc návštěvníci technopárty mají zakázaný vjezd do okolních obcí. Organizátoři akce s námi mluvit nechtěli. Skončit by technopárty měla v pondělí.

David Pik/epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Techno

Důležité Události

Krátká zpráva

Hvězdný herec z Harryho Pottera zkolaboval při golfu

Anglický herec Tom Felton (34), hvězdný představitel rivala hlavního hrdiny z filmů o Harry Potterovi Draca Malfoye, zkolaboval při golfovém utkání celebrit ve Spojených státech. Ze hřiště ho musela odvézt záchranka. O zdravotním stavu herce a vášnivého golfisty nejsou k dispozici bližší informace.

Krátká zpráva

Chlapec v Nizozemsku vyhrál soud, může se očkovat proti covidu

Dvanáctiletý chlapec se v Nizozemsku obrátil na soud, protože mu otec zakázal očkování proti covidu-19. Kluk o vakcínu moc stál, aby se mohl vídat s nemocnou babičkou a neohrozil ji. V zemi je možné očkování od 12 let se souhlasem obou rodičů. Soudce se přiklonil na stranu chlapce, jehož rodiče jsou rozvedení.

Píše se na Deník.cz