Domácí

WhatsApp mění pravidla. Kterými bezpečnými aplikacemi ho nahradit?

WhatsApp mění pravidla. Kterými bezpečnými aplikacemi ho nahradit?
Zdroj: Profimedia

Oblíbená chatovací aplikace WhatsApp zavádí od soboty 15. května nové podmínky. Pokud je uživatel nepotvrdí, aplikace mu neumožní používat některé funkce. WhatsApp v nových podmínkách požaduje přístup k sdílení dat. Přinášíme vám aplikace, kterými můžete WhatsApp nahradit.

Nové podmínky odstartuje WhatsApp už v sobotu 15. května. Aplikace bude od soboty požadovat v některých zemích přístup ke sdílení dat Facebooku. Pod ten aplikace spadá. Kromě IP adresy nebo telefonního čísla se společnost dozví také o finančních transakcích uživatelů, včetně metody platby nebo částky.

Pokud uživatelé podmínky nepotvrdí, nebudou mít přístup k seznamu konverzací. I nadále však budou moci přijímat příchozí telefonáty a videohovory. Na zprávy navíc budou moci reagovat pouze přes upozornění. Po několika týdnech však ani toto už nebude možné.

Pokud nesouhlasíte s podmínkami WhatsAppu, můžete jej nahradit jinou alternativou. Jakou chatovací aplikaci si tedy stáhnout?

Související obsah

Telegram

Aplikace poskytuje šifrování typu end-to-end pro veškerá nastavení komunikace a automatické mazání. Uživatelům umožňuje psaní textových zpráv a podporuje i ty skupinové, do kterých se může zapojit až 200 tisíc lidí najednou. Telegram tvrdí, že jejich doručování zpráv je rychlejší než doručování zpráv u ostatních aplikací.

Telegram je k dispozici pro Android, iOS, Windows Phone, Windows desktop, Linux (32- i 64bitový), MacOS a také nabízí webovou verzi aplikace.

Viber

Další chatovací aplikace, která obsahuje funkce jako skupinový chat, hlasové zprávy, gify a nálepky. Viber navíc podporuje audio a video hovory.


Všechny zprávy jsou podobně jako u Telegramu šifrovány end-to-end a lze je načasovat, aby se samy smazaly. Viber navíc obsahuje funkci „Důvěryhodné kontakty“. Ta vám pomůže ověřit totožnost dalšího účastníka chatu zaměněním tajných klíčů.


Viber je k dispozici pro Android a iOS, které lze synchronizovat na plochu Windows nebo Mac.

Související obsah


Signal

Signal je mezi uživateli vysoce doporučovanou aplikací. Podobně jako Viber podporuje textové a skupinové zprávy, audio a video zprávy. Uživatelé si navíc mohou přeposílat dokumenty. Komunikace je jako u dvou předešlých šifrována end-to-end a uživatel si může nastavit časovač mazání zpráv.

Signal si můžete stáhnout pro iOS, Android, Windows, macOS a Debian-Linux.

Chcete dál používat aplikaci WhatsApp? Musíte souhlasit s novými podmínkami. Na video se podívejte zde:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Bitcoin zažil strmý pád, cena měny klesla o 70 tisíc korun

Cena digitální měny bitcoin zažila v pátek strmý pád. Může za to krok čínské národní banky, která oznámila, že platby ve virtuálních měnách jsou nezákonné. Hodnota bitcoinu klesla o zhruba 70 tisíc korun na 901 478 korun za kus.

Krátká zpráva

Babiš bude mít příští středu návštěvu, přijede za ním maďarský premiér

Předsedu vlády Andreje Babiše (ANO) příští středu navštíví maďarský premiér Viktor Orbán. Babiš Orbána přijme v Kramářově vile, kde spolu projednají hospodářskou a průmyslovou spolupráci, obranu, migraci a dopady pandemie covidu-19. Oba premiéři se pak setkají i s vicepremiérem Karlem Havlíčkem (za ANO), maďarským ministrem zahraničních věcí a obchodu Péterem Szijjártem a ministrem pro inovace a technologie Lászlem Palkovicsem. Hlavní náplní jejich setkání bude návštěva společnosti AERO Vochody AEROSPACE, která se zaměřuje na konstrukci a výrobu vojenských a civilních letadel.

Píše se na Deník.cz