První foto českého kamionu! Zřítil se s mostem v Janově, řidič přežil

První foto českého kamionu! Zřítil se s mostem v Janově, řidič přežil
Zdroj: Profimedia

V italském Janově při zřícení dálničního mostu spadl i kamion pražské firmy Sped-it. TN.cz zprávu potvrdil jednatel společnosti Jan Polák s tím, že český řidič pád přežil. Má zlomená čtyři žebra, nos a propíchlou plíci.

Jedno z vozidel, které se v úterý před polednem zřítilo při pádu části mostu v italském Janově, patřilo i české firmě. Řidič společnosti Sped-it byl v Itálii na pracovní cestě, když most spadl. Převážel papír.

Podívejte se na repotáž z odpoledních Televizních novin: 

Podle jednatele firmy je muž živý, na zprávy z nemocnice ale zaměstnavatelé čekali dlouho. Ještě ve tři hodiny odpoledne Jan Polák TN.cz tvrdil, že nemá žádné bližší informace o zdravotním stavu českého řidiče. "Čekáme na vyjádření italských lékařů," oznámil.

Související obsah

První povzbudivé zprávy přišly asi o půl hodiny později. Stav českého řidiče by neměl být život ohrožující. Skončil ale se zlomeným nosem, čtyřmi zlomenými žebry a propíchlou plící. Firma nyní řeší, kdy a jak muže dopraví zpět do České republiky.

Podívejte se na letecké záběry z místa tragédie: 

Most v Janově, který je součástí silnice pro motorová vozidla A10, se zřítil po silné bouři. Zřejmě kvůli silnému dešti došlo k sesuvu půdy, vlivem čehož se měla zřítit část stavby i s mostním pilířem. Někteří svědci tvrdí, že viděli, jak do mostu před tragédií udeřil blesk.

Obětí je podle tamního ministra vnitra Mattea Salviniho už přes čtyřicet. Mnoho dalších lidí je zraněných. Z trosek záchranáři vytáhli prozatím osm lidí - mezi nimi i českého řidiče, jehož vůz poznali zaměstnavatelé na jedné z fotek z místa tragédie umístěné na sociálních sítí. Obvolat museli několik nemocnic, aby zjistili, jak na tom po zdravotní stránce jejich pracovník je.

Mluvčí italské civilní obrany na tiskové konferenci doplnil, že na zřícené části dálničního mostu bylo v osudném okamžiku 35 aut a tři kamiony.

Mluvčí civilní obrany rovněž novinářům řekl, že část mostu se zřítila na dvě průmyslové haly, v nichž ale v té době zřejmě nebyli žádní lidé. Statici prověřují zbylou část mostu, která nespadla.

lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Most

Důležité Události

Píše se na Deník.cz