Koupaliště

Promluvil mladík, kterého brutálně zbili v Dubí: Léčím se, ale pomalu

Promluvil mladík, kterého brutálně zbili v Dubí: Léčím se, ale pomalu
Zdroj: facebook

Brutální incident otřásl minulé úterý městem Dubí na Ústecku. Skupinka lidí tady měla surově zmlátit mladíka, který se zastal napadené ženy. Skončil v nemocnici. Jak se mu daří víc než týden po útoku?

Dvojice žen si vjela do vlasů, když dítě jedné z nich mělo topit jiné v brouzdališti. Na pomoc napadené ženě přiběhl 25letý David M., vrhla se na něj ale velká přesila, které neměl šanci se ubránit. Skončil se zlomenými žebry, vyraženými zuby, zlomeným nosem, proraženou tváří a navíc neslyší na jedno ucho.

Na facebooku se okamžitě strhla vlna solidarity. Lidé dokonce pro Davida vytvořili účet, na který mu posílali peníze na léčbu. Teď mladík veřejně o svém stavu promluvil.

"Rád bych poděkoval všem za tak obrovskou podporu a finanční dary. Je Vás tolik, že nejde každému zvlášť odepsat. Velmi si toho vážím a mockrát děkuji Vám všem. Také chci poděkovat všem, co mi v těchto těžkých chvílích pomáhají, rodina, přátelé, známí i neznámí lidé. Město Dubí také zaslouží velký potlesk, jak se postavilo k situaci, ještě jednou velké díky, jsem rád, že lidi co znám a poznávám, jsou stejného názoru, že si musíme pomáhat tak, jako kdysi. Pomalu ale jistě se léčím," napsal David na sociální sítě.

Související obsah

Město Dubí v reakci na útok nechalo na koupališti nainstalovat kamerový systém. Zároveň schválilo, že David od města dostane peněžní dar ve výši 10 tisíc korun za projev občanské statečnosti, když poskytl pomoc napadené ženě i za cenu ohrožení vlastního zdraví. "Rada města také odsouhlasila jeho navržení na Cenu Michala Velíška," uvedl starosta města Petr Pípal.

"Celý incident způsobila skupina agresivních Romů z Teplic, a protože tato událost vrhá v očích veřejnosti špatné světlo na romskou komunitu jako celek, se rozhodla romská komunita z Dubí vydat prohlášení, ve kterém se od činu distancuje, odsuzuje jej a požaduje jeho řádné vyšetření a potrestání viníků," doplnil starosta.

"My, členové romské komunity a obyvatelé města Dubí odsuzujeme násilný čin, který se stal 7.8.2018 na koupališti v Dubí. Zde napadala a surově zbila skupina Romů z Teplic mladíka, který se zastal ženy napadené jinou ženou z této skupiny. Toto nepochopitelné agresivní chování teplických Romů poškozuje nás Romy žijící na území města Dubí a narušuje vztahy s majoritní společností," píše se mimo jiné v prohlášení," které během několika hodin podepsalo přes sto lidí.

Policie incident vyšetřuje jako výtržnictví. Prozatím byla obviněna 26letá žena.

mom, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz