Naštvané matky

"Naštvané matky" jsou naštvané ještě víc! Zrušili je na Facebooku

"Naštvané matky" jsou naštvané ještě víc! Zrušili je na Facebooku
Zdroj: Facebook / Twitter

Kontroverzní spolek Naštvané matky, který po tři roky čelil obrovskému náporu kritiky na facebooku, dostal tvrdou ránu. Eva Hrindová - zakladatelka a předsedkyně hnutí - na svém Twitteru zdrceně potvrdila, že facebook její stránku údajně bezdůvodně zrušil.

Existuje jen omezený počet nahlášení, který může facebooková stránka dostat, než bude zrušena, a ten hnutí Naštvané matky přesáhlo. Nejedná se o první zablokování této stránky. Na konci června sám facebook stránku na dvanáct hodin zablokoval kvůli nenávistnému obsahu.

"Dvanáctihodinové zrušení naší stránky ukázalo, kolik je na nás nalepených udavačů a bonzáků," napsala tenkrát Eva Hrindová na facebooku. "Neexistuje žádný jiný důvod, než omezení svobody slova. Čistá cenzura v té nejkrystaličtější podobě," dodala.

V neděli byla stránka opět zrušena - tentokrát definitivně. "Bezmoc, smutek, naštvání... To je ta svoboda?" napsala trpce Hrindová na Twitteru. Na otázku, proč nezveřejní důvod zrušení, odpověděla: "Protože jsme žádný důvod neobdrželi. Jen odkaz na pravidla, který podle mého soudu nijak neporušujeme."

Hnutí Naštvané matky bylo trnem v oku tolika lidí kvůli jeho kontroverznímu obsahu. Jedná se o nacionalistické uskupení, které staví svou existenci na mateřství a češství. Jeho hlavním tématem byl boj proti islámu.

Poměrně slavnou aférou byl "hon" na advokátku zastupující muslimkou dívku, která si chtěla ponechat právo nošení šátku ve škole. Na své stránce hnutí zveřejnilo fotku této advokátky se slovy: "Dobře si prohlédněte tuto tvář."

Související obsah

Ještě kontroverznějším případem bylo vyjádření Hrindové o člence HateFree Culture Lucii Bittalové, která onemocněla rakovinou a spustila kampaň prevence proti rakovině. Hrindová tenkrát napsala, že si Bittalová za svou nemoc v podstatě může sama, protože vysílá negativní energii. 

ČTĚTE TAKÉ:

Rodiče se bouří kvůli "rasistickým" říkankám pro prvňáky. Neučí se je i vaše dítě?
Neriskuješ na sociálních sítích? Největší nebezpečí + triky, jak na ně

sei, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz