Zpátky do školy

Na kolik vás vyjdou kroužky pro vaše děti? PŘEHLED CEN

Na kolik vás vyjdou kroužky pro vaše děti? PŘEHLED CEN
Zdroj: Getty Images

Konec prázdnin se rychle blíží a opět začíná pro rodiče starost, jaké aktivity vymyslet pro své děti. Zájmových kroužků je hodně a jsou nejen časově, ale i finančně náročné. Lze však najít i levné varianty, proto jsme pro vás připravili přehled, na kolik vás kroužky mohou vyjít a které jsou mezi dětmi oblíbené.

Například Dům dětí a mládeže (DDM) na Praze 2 nabízí kroužky už od 1200 Kč na rok, můžete však zaplatit i za půl roku. Oblíbené kroužky jsou zde především sportovní, taneční a keramické. "Nejoblíbenější kroužky, které děti navštěvují, jsou sportovní, taneční a keramické. Levné kroužky rodiče pořídí za 1200 Kč na rok. Dražší pak záleží na tom, zda děti potřebují pro kroužek nějaké pomůcky, například pro taneční různé oblečení," řekl Liboslav Matoušek, zástupce ředitele DDM Praha 2.

I když se už kroužky začínají rychle naplňovat, místa se zde stále najdou. "Přihlašování na kroužky začalo už 1. července, ale děti se můžou stále přihlásit. Příští týden také pořádáme den otevřených dveří," doplnil Liboslav Matoušek.

Související obsah

Ve Středisku volného času Labyrint v Kladně pořídíte pro své dítě kroužek už od 1000 Kč na rok. Většina kroužků se platí na celý rok, u některých je možnost zaplatit na půl roku. Oblíbené jsou zde u dětí hudební, taneční kroužky, ale i počítačové. "Oblíbené jsou klasicky hudební, taneční kroužky. U holčiček převládá zumba, hip-hop nebo břišní tance. Chlapci mají oblíbený kroužek počítačových her nebo také hry pro logické myšlení," řekla ředitelka Labyrintu Blanka Bendlová.

Labyrint nabízí také kroužek Legorobotiku, na kterém se střediskem spolupracují pracovníci a studenti z ČVUT. Zájem je i o air soft, o kroužek mladí hasiči nebo rybáři. Rodiče své děti mohou stále přihlásit, i když jsou některé kroužky již plné. "Počítáme s tím, že se většina rodin vrací z dovolených teprve ke konci srpna. Také se rodiče dozví rozvrh svých dětí, až na začátku září, takže nápor očekáváme příští týden," doplnila Blanka Bendlová.

V Domě dětí a mládeže v Hradci Králové se kroužky naplnily velmi rychle. Do některých své rodiče děti už nepřihlásí. "Teď už je skoro pozdě se hlásit, některé už mají opravdu plno," řekl pro televizi Nova ředitel DDM Vojtěch Horák. Ceny za kroužky se pohybují od 500 Kč do 3000 Kč za rok.

Související obsah

Ve Středisku volného času Kroužky jsou u dětí velmi oblíbené sportovní kroužky, také kroužek švadlenky nebo výtvarné obory. Stále více se stává oblíbený kroužek vaření nebo přírodověda. "Tradičně jsou oblíbené sportovní kroužky. V našich partnerských školách, kde vedeme kroužky florbalu, badmintonu, sportovních her a bojových sportů máme právě v těchto oborech zájmových kroužků vždy plno. Děti také rády tvoří v kroužcích keramiky, švadlenky nebo ve výtvarných oborech. Na vzestupu je opět kroužek vaření, kde se jen trochu proměnila skladba dětí, které na kroužek chodí. Hlásí se nám sem stále více šikovných kluků," uvedla pro TN.cz Sandra Tomsová, výkonná ředitelka Kroužků.

Ceny kroužků se zde pohybují od 850 Kč na pololetí. "Základní cena většiny kroužků je 850 Kč na pololetí. Tato cena může být individuálně navýšena o nájemné, které se liší v každé škole, a případně o pomůcky potřebné na kroužek," doplnila Sandra Tomsová.

Přihlásit své dítě stále můžete. Přihlašování na kroužky začíná teprve od září. "Naše kroužky začínají od října a přihlašování do nich startuje právě nyní od září. Rodiče mohou sledovat naší aktuální nabídku kroužků v mateřských a základních školách v našem rozvrhu kroužků na www.krouzky.cz. Vyplní naší on-line přihlášku nebo se přihlásí telefonicky a my už se o vše postaráme," dodala Sandra Tomsová.

Ceny všech kroužků se liší většinou podle toho, zda si vyberete kroužek, který není tak nákladný na pomůcky nebo se rozhodnete zaplatit pouze za půl roku. Některé kroužky jsou pouze individuální a za ně zaplatíte také více.

Oblíbené u dětí jsou také dětské oddíly, které zajišťují pro děti celoroční program. Například dětský oddíl Sportík, který je součástí Českého svazu ochránců přírody, pořádá pro děti turistické výpravy, tábory nebo víkendové akce. "Hlavní náplní činnosti oddílu je turistika, vytváření vztahu k přírodě a v neposlední řadě také zábava a to nejen pro členy na víkendových akcích, táborech a schůzkách, ale také pro veřejnost. Oddíl pořádá akce pro veřejnost (Ukliďme česko, sázení stromků) nebo se jich účastní (zažít město jinak, soutěž Zlatý list)," řekl pro TN.cz Pavel Tůma ze Sportíku.

Oddíl si zakládá na osobitém přístupu k dětem, také mohou děti později i zůstat v oddílu jako vedoucí. Sportík pořádá například jednou za měsíc víkendové výpravy nebo pobyt na horách a tábor. Například třítýdenní tábor vás zde vyjde na 3000 Kč.

reg, TN.cz

K tématu Zpátky do školy

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz