Odolena voda

Silnici u Prahy zaplavila kyselina sírová. Dostala se i do půdy

Dva tisícilitrové barely s nebezpečnými látkami se rozlily v noci na pondělí u Odoleny Vody nedaleko Prahy. Unikla mimo jiné i kyselina sírová. Silnice 608 musela být uzavřena.

Sudy z auta vypadly na silnici u firmy Aero Vodochody v neděli před půlnocí. Rozlitá kyselina sírová poškodila vozovku mezi Odolenou Vodou a Klíčany a dostala se i do půdy. Podle informací televize Nova mohlo jít o úmysl.

"Výrazné problémy mají od rána linky 370 a 372 mezi Odolenou Vodou a Kobylisy. Na silnici mezi Odolenou Vodou a Klíčany je rozlita nebezpečná látka a provoz je omezen, autobusy jsou odkláněny přes Panenské Břežany. Tvoří se kolony," upozorňuje na twitteru Pražská integrovaná doprava.

Související obsah

"K případu byli povoláni chemici pražských hasičů. Událost řeší HZS Středočeského kraje," popsali pražští hasiči. Silnice by měla být v úseku od sjezdu na Panenské Vřežany po sjezdu na Dolínek uzavřena až do úterního odpoledne. 

mom, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zástupci Finska a Švédska podali přihlášky do NATO

Švédský velvyslanec u NATO Axel Wernhoff a jeho finský protějšek Klaus Korhonen ve středu krátce po osmé hodině ráno předali v centrále Severoatlantické aliance přihlášky svých zemí do NATO, informovala švédská stanice SVT. Ty předtím podepsali ministři zahraničí obou zemí. Schválit je nyní musí všech 30 členů. Turecko už dříve avizovalo, že bude proti.

Krátká zpráva

Kanada plánuje zakázat Putinovi a dalším členům ruské vlády vstup do země

Kanadský senát v úterý navrhl změnu zákona o přistěhovalectví a ochraně uprchlíků (IRPA), který by umožnil zakázat vstup všem osobám podléhajícím kanadským sankcím i jejich rodinným příslušníkům. "Zákaz vstupu blízkých spolupracovníků a klíčových stoupenců Putinova režimu, včetně těch, kteří jsou zodpovědní za tuto nevyprovokovanou agresi, je jedním z mnoha způsobů, jak činíme Rusko odpovědným za jeho zločiny," uvedl podle Reuters v prohlášení kanadský ministr veřejné bezpečnosti Marco Mendicino.

Píše se na Deník.cz