Domácí

Začíná jelení říje. Výběh na Kvildě je dočasně uzavřen

Národní park Šumava pro veřejnost dočasně uzavírá jelení výběh na Kvildě. Začíná totiž období jelení říje a zvířata by mohla být pro návštěvníky nebezpečná.

Zákaz vstupu do výběhu mezi jeleny v Kvildě bude platit už od pondělí desátého září. Poslední komentovaná prohlídka je naplánována na sobotu, pak se brána do výběhu uzavře až do patnáctého října.

Související obsah

Vzhledem k tomu, že začíná jelení říje, mohl by být vstup do výběhu velmi nebezpečný. Jeleni jsou totiž v období říje agresivnější a jejich chování je nevyzpytatelné. Národní park Šumava omezil vstup v tomto období do výběhu už loni a dokonce i odborní pracovníci budou do lokality vstupovat jen minimálně.

Letošním nařízením vedení parku reagovalo na incident, kdy jelen Standa na Kvildě napadl a zranil turistu. Koncem března pak putoval do Lánské obory.

Související obsah

I přes zákaz vstupu do výběhu bude Návštěvnícké centrum denně v provozu od půl deváté ráno do šestnácti hodin. Do jeleního výběhu bude ale možné pouze nahlédnout alespoň prostřednictvím kamer, které přenášejí obraz na obrazovku v návštěvnickém centru. Přístupný zůstává výběh pro rysa ostrovida a mimo jiné i Soví voliéry v Borových Ladech.

reg/Michaela Klárová, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz