Střepiny

Střepiny 10. 9. 2018

Sleva na jízdném pro studenty i seniory a kouzlení s cenami podle Českých drah. Jsou to už dva týdny, co saským městem Chemnitz, nedaleko českých hranic, otřásají drsné demonstrace. Vše odstartovalo vraždou mladého muže. A nakonec reportáž pro všechny, kdo jezdí autem. Zákaz vjezdu dieselů do center měst - oprávněná kritika nebo přehnaná hysterie?

Studenti a senioři začali využívat nové slevy na autobusovou a vlakovou dopravu. Jenže Českým drahám jakoby na akčních linkách neseděla čísla. Státní slevu totiž začaly vypočítávat z vyšší ceny, než za kterou přepravovaly dospělé cestující. Podle zákona to tak prý bylo správně, ale na základě našeho dotazování problém znovu přezkoumalo ministerstvo dopravy. A světe div se! Tipněte si, jak to dopadlo a jaké další chytáky, které nás stojí peníze, pro nás národní dopravce má. Reportáž připravila Eliška Zvolánková.

Související obsah


Atmosféra v saském městě Chemnitz je vyhrocená, lidé se bojí vycházet sami ven. Co si tamní obyvatelé o situaci myslí? Na místě natáčel Martin Kočárek.

Související obsah


Auta s dieselovými motory se v posledních letech ocitla na pranýři kvůli znečišťování životního prostředí. Některá německá města už starším dieselům zakázala vjezd do center. Je ale jejich kritika oprávněná? Máme se bát kupovat si diesely? A co je ekologičtější: nafťák neno benzín? Více v reportáži Kristiny Tůmové.

Archiv Střepin najdete ZDE

TN.cz/vem
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz