Cyklista

Cyklista srazil malého chlapce a ujel, pátrá po něm policie

Po cyklistovi, který v úterý odpoledne srazil na autobusové zastávce v Českých Budějovicích devítiletého chlapce a ujel, pátrá policie. Školák vyvázl se zraněním.

Devítiletý chlapec spolu s dalšími cestujícími vystoupil z autobusu, když se přiřítil cyklista, který jel po chodníku. Chlapce srazil u autobusové zastávky na Rudolfovské třídě v Českých Budějovicích a to v poměrně velké rychlosti. "Muž také spadl na chodník, zvedl se, a aniž by chlapci poskytl první pomoc, odjel směrem na Vráto," řekl mluvčí policie Milan Bajcura.


Školákovi pomohli lidé, kteří srážku viděli. Chlapec utrpěl drobná poranění a lehčí šok. Lékaři ho po ošetření v českobudějovické nemocnici propustili do domácí péče. Po bezohledném cyklistovi teď pátrá policie.

Související obsah


Jedná se o muže ve věku čtyřicet až padesát let s šedivými vlasy, oblečený byl v šedivém tričku a červených kraťasech. Lidé si mohli cyklisty všimnout právě pro jeho dlouhé šedivé vlasy, které měl svázané do culíku. V uších měl údajně sluchátka.


Nehody cyklistů, kteří zaviní srážku a ujedou, policisté vyšetřují poměrně často. Třeba loni v říjnu pátrali po bezohledném muži, který se v Šumperku srazil se starším cyklistou a z místa bez jakéhokoliv zájmu o zraněného seniora, zmizel. Tehdy ho zachytily kamery. 

Michaela Klárová, rod, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz