Anorexie

Kristina vypadá jako z hororu. Je kost a kůže, váží jen 17 kilo!

Kristina vypadá jako z hororu. Je kost a kůže, váží jen 17 kilo!
Zdroj: Profimedia

Mladou Rusku změnila anorexie k nepoznání. Celé roky Kristina jedla jen malé kousky jablka a banánu. Váží pouze 17 kilo a lékaři ji varovali, že už je na prahu smrti.

Kristině Karyaginové je teprve 26 let, kvůli vážné mentální chorobě jí ale hrozí smrt. Váží pouhých 17 kilo a její tělo je doslova kost a kůže. Lékař jí dokonce řekl, že by mohla hrát v hororovém filmu jako oživlá mrtvola. Píše o tom portál Daily Mail.

Celé roky Kristina odmítala jíst cokoliv jiného než malé kousky ovoce. Anorexie se poprvé projevila, když byla na střední škole. Dnes váží stejně jako čtyřleté dítě a především méně, než jiní lidé, kteří kvůli poruše příjmu potravy zemřeli.

Pomocnou ruku Kristině podala hvězda reality show Maria Kochnová, která dříve anorexií také trpěla. Sdílela její příběh na svém instagramovém profilu, kde ji sleduje přes půl milionu lidí. Ve sbírce se podařilo na léčbu vybrat 110 tisíc rublů (asi 36 tisíc korun).

Související obsah

Zároveň se bývalý Mariin lékař zavázal poskytnout Kristině terapie zdarma. Dívka už s léčbou souhlasila a začala dělat malé pokroky. Už je schopna jíst kaši nebo kousek dortu. Vše ale může trvat několik let.

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Giuliani půjde před komisi kvůli útoku Trumpových příznivců na Kapitol

Zvláštní výbor americké Sněmovny reprezentantů pro vyšetřování útoku na Kapitol z loňského 6. ledna si předvolal Rudy Giulianiho a další dva právníky, kteří veřejně prosazovali Trumpova nepodložená tvrzení o podvodech v prezidentských volbách. Vypovídat má rovněž exprezidentův volební stratég Boris Epshteyn, rovněž člen týmu, jenž se snažil zvrátit výsledky voleb a alarmovat Trumpovy příznivce tvrzením o ukradených volbách.

Krátká zpráva

Zemřel nejstarší muž na světě, bylo mu 112 let

Španěl Saturnino de la Fuente, zapsaný v Guinessově knize rekordů jako nejstarší muž světa, zemřel ve věku 112 let a 341 dní. Skonal doma ve svém rodném městě León na severozápadě země. De la Fuente začal pracovat ve svých 13 letech v továrně na výrobu obuvi. Měl osm dětí, 14 vnoučat a 22 pravnoučat.

Píše se na Deník.cz