Zombie droga

Žena vykouřila zombie drogu, zachránil ji lékař. 13 podezřelých

Žena vykouřila zombie drogu, zachránil ji lékař. 13 podezřelých
Zdroj: Policie ČR

Ostravští kriminalisté podezřívají dalšího muže z nedovolené výroby a distribuce takzvané "zombie drogy", která už zabila 2 lidi a dalších 21 osob kvůli ní mělo vážné zdravotní problémy. Nyní mu hrozí až pět let vězení.

21letý muž z Ostravy měl distribuovat drogu začátkem září. "Podezřelý měl poskytnout psychotropní látku, která nepříznivě ovlivňuje psychiku člověka a jeho vládací a případně rozpoznávací schopnosti, dalším osobám," uvedla mluvčí policie Gabriela Pokorná s tím, že droga byla opět balená v obalech s nápisem "BAKIBA".

"Osmadvacetiletá žena po aplikaci (kouření) této látky byla stižena silnou nevolností a ošetřená lékařem," dodala Pokorná.

V případu jde už o třináctého, respektive dvanáctého podezřelého. Jedním podezřelým byl i žák základní školy, u toho je ale podle zákona trestní stíhání nepřípustné.

Související obsah

Přestože se po medializaci případu už další případy intoxikace neobjevily, varuje policie i nadále před případným užitám syntetických cannabinoidů, kterou právě zombie droga je.

"Laicky lze popsat tuto psychotropní látku jako sušenou rostlinnou hmotu podobající se nadrcenému konopí nebo rostlinnému kouření, jako je například majoránka nebo šalěj. Látky jsou zpravidla kouřeny. Substance se však mohou vyskytovat i v krystalické podobě a mohou být zaměňovány za drogy jako je metamfetamin nebo extáze," dodala mluvčí.

Související obsah

Smrtelné může být požití zombie drogy s alkoholem, zdravotní problémy mohou nastat ale i bez něj. Jde o silně návykovou syntetickou látku, která kromě křečí a strnulosti způsobuje i halucinace a ztrátu vědomí.

Podívejte se na reportáž TV Nova o výskytu zombie drogy v Česku:

nor TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz